Nałęczowianka w butelce 1,5 L, wykonanej w 50% z PET z recyklingu (rPET), jest już dostępna w sieci Biedronka. Równolegle Nestlé Waters intensyfikuje działania edukacyjne, popularyzujące odpowiednią segregację butelek PET i ich recykling.

Naturalna woda mineralna w butelkach o pojemności 1,5 L to dziś jeden z najpopularniejszych formatów w portfolio marki. To zarazem największa dostępna pojemność Nałęczowianki – format często wybierany do spożycia w domu przez całe rodziny. Pierwszą propozycją marki w opakowaniu z wykorzystaniem rPET była Nałęczowianka w butelce 1 L – w 2019 wprowadzono tzw. format „on the go”, do zabrania ze sobą np. w celu uprawiania aktywności fizycznej.

Butelka, wykonana z udziałem tworzywa z recyklingu, wpisuje się w potrzeby konsumentów, którzy coraz częściej zwracają uwagę na kwestie środowiskowe przy wyborze produktów. Nestlé Waters konsekwentnie zwiększa zastosowanie rPET w swoich opakowaniach: firma zobowiązała się, że do 2025 roku co najmniej 35% PET w butelkach w skali globalnej będzie pochodzić właśnie z recyklingu.

Równocześnie Nałęczowianka ruszyła z kampanią „Uwierz w recykling”, obejmującą telewizję i digital. Główną rolę grają w niej właśnie butelki Nałęczowianki w 50% wykonane z rPET, które zastanawiają się, czym zostaną w kolejnym „wcieleniu” – słuchawkami, kurtką, butami, a może kolejną butelką. W ten sposób Nałęczowianka przekonuje konsumentów, że warto dawać butelkom PET szansę na drugie życie poprzez umieszczenie ich w odpowiednim, żółtym koszu.

Kampania jest jednym z elementów działań Nestlé Waters popularyzujących prawidłową segregację odpadów i ich recykling. Obejmują one także m.in. filmy pokazujące proces recyklingu krok po kroku oraz broszurę informacyjną pt. „Wszystko, co musisz wiedzieć o plastikowych butelkach PET”, wyjaśniającą m.in. pojęcie gospodarki o obiegu zamkniętym, wraz z omówieniem wszystkich etapów recyklingu.

– Butelki PET to nie odpad, a cenny surowiec, który można w pełni przetworzyć i wykorzystać do kolejnej produkcji. Jednak aby tak się stało, konieczne jest wsparcie konsumentów, ponieważ pierwszy i niezbędny krok to wrzucenie przez nich opróżnionej butelki do żółtego kosza. – mówi Joanna Purzycka z Nestlé Waters Polska.