Z myślą o firmach, którym zależy na spójnym wizerunku i widoczności w sieci, Eniro Polska uruchamia unikalne na polskim rynku narzędzie – NETskaner. Usługa umożliwia zarządzanie danymi każdej lokalizacji firmy w Internecie i szerokie dotarcie do potencjalnych klientów.
Na stronie Netskaner.pl przedsiębiorca może wykonać samodzielnie bezpłatny audyt sprawdzający aktualność danych firmy w popularnych serwisach internetowych takich jak Google, Google Mapy, Facebook, Panorama Firm, Yelp oraz wielu systemach nawigacyjnych m.in.: Tom Tom, Waze, Navmii.

Profil firmy w NETskaner oznacza wiele korzyści dla właścicieli firm: zapewnia stałą aktualność danych w Internecie, pełną kontrolę nad zmianami i ochronę przed ingerencją osób niepowołanych. Pozwala też szybko reagować na opinie na temat firmy w mediach społecznościowych.

Na specjalnie uruchomionej stronie Netskaner.pl udostępniono darmowy skaner, który pozwala każdej firmie sprawdzić poziom aktualności danych. Brak firmy w wynikach NETskanera lub wskazane błędy oznaczają, że właściciel firmy traci potencjalnych klientów, bo jego produkty czy usługi są rzadziej znajdowane przez internautów.

– NETskaner to jedyne na polskim rynku rozwiązanie, które pomaga właścicielom firm kompleksowo zarządzać prezentacją firmy w popularnych serwisach internetowych typu Google czy Facebook. Dzięki temu dane firmy są zawsze aktualne i atrakcyjne dla potencjalnych klientów. Użytkownicy często mają problem z wyszukaniem firmy, gdy funkcjonuje ona w sieci pod kilkoma, nieaktualnymi często, nazwami lub adresami. Z drugiej strony przedsiębiorcy nie mają czasu na bieżące aktualizowanie zmieniających się danych, bo ich uwaga koncentruje się na prowadzeniu biznesu. NETskaner pozwala to robić w sposób szybki, łatwy i bezpieczny. – mówi Magdalena Wypychowicz, Dyrektor ds. Strategii Rozwoju Rynku, Eniro Polska.

Zarządzanie danymi firmy odbywa się przez wygodny w użyciu panel, do którego dostęp mają klienci usługi NETskaner. Właściciel firmy może aktualizować na bieżąco nie tylko dane teleadresowe, ale także godziny otwarcia, branże, logo, zdjęcia, metody płatności czy bieżące promocje. W trosce o widoczność i skuteczny marketing internetowy, firmy mogą aktualizować przydatne w pozycjonowaniu słowa kluczowe (do 100) oraz publikować linki do stron www i własnych profili w mediach społecznościowych. Kluczową korzyścią dla klienta jest przede wszystkim automatyczna aktualizacja danych i prezentacji firmy w wielu serwisach oraz nawigacjach samochodowych z poziomu jednego panelu administracyjnego. W efekcie firma zyskuje wartościowe linkowanie do własnej strony internetowej z różnych serwisów jednocześnie, a na każdym z nich znajdują się spójne i rozbudowane informacje pozwalające na lepszą promocję usług czy produktów w sieci.

– Wdrożone rozwiązanie jest przydatna nie tylko dla małych i średnich firm, ale również dla przedsiębiorstw, które mają wiele lokalizacji, gdzie świadczą swoje usługi. W panelu NETskaner można łatwo zarządzać danymi kilku czy kilkunastu placówek firmy, zapewniając jednolity standard danych i odpowiedni wizerunek. – dodaje Magdalena Wypychowicz.

Wykorzystując potencjał narzędzia NETskaner, można skutecznie zadbać, aby informacje na temat własnej firmy i jej lokalizacji były w Internecie aktualne i profesjonalnie prezentowane.

Rolą Eniro Polska jest wsparcie przedsiębiorców w zakresie marketingu internetowego. W ofercie firmy, oprócz wyszukiwarki PanoramaFirm.pl, znajdują się m.in.: responsywne strony www, SEO, remarketing, wideo dla firm, e-sklepy. NETskaner uzupełnia portfolio produktów, oferowanych polskim firmom i wzmacnia ich widoczność w sieci.