Na tegorocznych targach ISE NEC Display Solutions zaprosił swoich gości na stoisko „A world of visual experience” prezentując najnowsze produkty i rozwiązania do wyświetlania obrazu oraz pokazując, w jaki sposób można je wykorzystać w rzeczywistych instalacjach.

Stoisko NEC na ISE 2014 zostało podzielone na sektory, w tym m.in.: centrum handlowe z rozwiązaniami wspierającymi sprzedaż, salę konferencyjną, gdzie demonstrowano  innowacyjne rozwiązania dotyczące szkoleń i konferencji, kino ze streamingiem cyfrowego kontentu o bardzo wysokiej rozdzielczości, centrum monitoringu oraz restaurację szybkiej obsługi, wykorzystującą inteligentne wyświetlacze.

NEC Display Solutions, jako jedyny producent na targach zaprezentował pełny przekrój urządzeń do wyświetlania obrazu w rozdzielczości 4K (UHD): począwszy od 24-calowych monitorów desktopowych i 32-calowych profesjonalnych monitorów graficznych,  poprzez monitory wielkoformatowe w rozmiarach 65 i 84 cali, aż po projektory instalacyjne najnowszej serii PA, na laserowym projektorze kinowym 4K kończąc.

Zainteresowani handlem i reklamą cyfrową szczególną uwagę zwracali na monitory wielkoformatowe o ultra-wysokiej wysokiej rozdzielczości MultiSync X841UHD i X651UHD oraz 80-calowy monitor MultiSync P801, pozwalający wyświetlać sylwetkę ludzką  naturalnej wielkości, a także na monitor dotykowy MultiSync E232WMT z obsługą 10-punktowego multi-touch i kamerką internetową Full HD. Specjalnie stworzony na potrzeby multi-dotykowego monitora, interaktywny kontent pozwolił pokazać zwiedzającym możliwości tego rozwiązania. Dodatkowo w części reklamy cyfrowej zaprezentowana została platforma VUKUNET, pozwalająca operatorom sieci DS, lokalnym inwestorom, agencjom mediowym oraz samym reklamodawcom na dostarczanie reklamy skierowanej do konkretnego odbiorcy w wybranym miejscu.

W części gastronomicznej NEC zaprezentował serię monitorów wielkoformatowych P (dostępną obecnie w rozmiarach od 40” do 80”) z wbudowanym sensorem komunikacji bliskiego zasięgu NFC. Rozwiązanie to umożliwia przeprowadzenie szybszej i tańszej instalacji. Natomiast czujnik obecności użytkownika przed ekranem pozwala na zmianę wyświetlanej treści w zależności od dystansu obserwatora od nośnika oraz  zmniejsza zużycie energii. Monitory z serii P można zintegrować z opartym na systemie Android odtwarzaczem Digital Signage w standardzie OPS z czterordzeniowym procesorem.

NEC zaprezentował też bazujące na dotykowym monitorze multi-touch MultiSync V463-TM interaktywne kioski typu way-finder, które pomagały gościom poruszać się pomiędzy rozwiązaniami i produktami zademonstrowanymi na stoisku producenta.