Na tegorocznych targach Budma odbędzie się pokaz Interaktywnej Witryny – nowoczesnej instalacji powstałej przy współpracy Interaktywnego Domu Produkcyjnego Netizens oraz Studia Bridge.

Projekt wykorzystuje szkło Priva-Lite produkowane przez firmę GLASSOLUTIONS Saint-Gobain. Elementy Priva-Lite wzbogaca energia elektryczna – dzięki niej szkło zyskuje zmienną przezierność. W pełni przezroczysta szyba w jednej chwili może stać się mlecznym ekranem projekcyjnym.

Tę funkcjonalność wykorzystuje aplikacja stworzona przez Netizens i Bridge. Zmienna przejrzystość szkła wspierana jest przez technologię Kinect, która wprowadza nowy, interaktywny wymiar.

Przez cały czas działania konstrukcji pojawiają się dyskretne animacje, jednak prawdziwy spektakl zaczyna się, kiedy instalacja wykryje w pobliżu czyjąś obecność. Osoby, które przechodzą lub przystają, wchodzą w interakcję z witryną – wpływają na przezroczystość szkła i mogą ruchowo sterować animacją. Ponadto instalacja zmienia się po zachodzie słońca – pulsuje losowo zapalającymi się sekwencjami świateł.

Format Interaktywnej Witryny przypomina witraż o niestandardowych kształtach zrobiony z kawałków szkła Priva-Lite. Wkrótce instalacja będzie wykorzystywać sterowniki, które pozwalają na niezależne zarządzanie przezroczystością 160 elementów Interaktywnej Witryny