Lekkoatletyka, wioślarstwo, piłka siatkowa, pływanie, łucznictwo olimpijskie, kajakarstwo slalomowe, jeździectwo i wspinaczka to sporty uprawiane przez stypendystów „Skoku w marzenia” – funduszu wspierającego młodych sportowców utworzonego wspólnie przez Fundację Moniki Pyrek i sieć handlową Netto. Czwarta edycja programu dobiegła końca, nabór do piątej trwa do 13 czerwca 2021 r.

Co roku stypendyści wybierani przez radę „Skoku w marzenia” otrzymują wsparcie finansowe i merytoryczne – profesjonaliści pomagają im rozwijać pasje i umiejętności, a tym samym spełniać marzenia o sukcesach w zawodowym sporcie.

– Cieszymy się niezmiernie, że po raz kolejny mogliśmy wesprzeć młodych sportowców w ich dążeniach do mistrzowskiej formy – mówi Mariola Skolimowska, PR & Communications Manager Netto. – Miniony rok był wyjątkowy pod wieloma względami, a młodzi sportowcy, mając często ograniczone możliwości trenowania czy współzawodnictwa, odczuli jego trudy szczególnie mocno. Udzielenie im wsparcia merytorycznego i finansowego w postaci stypendium było tym ważniejsze, ponieważ pozwoliło kontynuować treningi i rozwijać umiejętności mimo niesprzyjających okoliczności.

W roku 2020 do programu „Skok w marzenia” napłynęła rekordowa liczba zgłoszeń – 211, spośród których Rada Funduszu wybrała następnie 10 stypendystów. Rada Funduszu przyznała również stypendium specjalne, które było niespodzianką.
– To wspaniałe uczucie móc przyczyniać się do spełniania marzeń młodych sportowców. Mnie też ktoś kiedyś pomógł i cieszę się, że teraz mogę spłacać ten dług wdzięczności – mówi Monika Pyrek.

Stypendyści czwartej edycji programu „Skok w marzenia” 2020/2021 nie zawiedli i mimo trudnych warunków spowodowanych pandemią osiągnęli szereg świetnych wyników i rozwinęli swoje umiejętności:
Olimpia Breza (lekkoatletyka, biegi średnie i długie) została w 2021 r. halową mistrzynią Polski juniorów na dystansie 1500 metrów z czasem 4.29.63.

Jakub Byczek (wioślarstwo) w parze z Aleksandrem Florczakiem zajął drugie miejsce wśród dwójek podwójnych wagi lekkiej podczas 96. mistrzostw Polski w wioślarstwie, które zostały rozegrane we wrześniu 2020 w Poznaniu.

Oliwer Wdowik (lekkoatletyka, sprinty) wywalczył dwa medale podczas halowych mistrzostw Polski U-18 i U-20 w Toruniu w lutym br., startując w biegach na 60 (srebro) i 200 metrów (brąz) w kategorii do lat 20. Oliwer zajął także piąte miejsce w biegu na 60 metrów podczas lekkoatletycznych halowych mistrzostw Polski w Toruniu.

Jakub Olszewski (piłka siatkowa) wywalczył wraz z polską drużyną brązowy medal mistrzostw Europy do lat 18 rozgrywanych we Włoszech w 2020 r. W bezpośrednim pojedynku o brązowy medal Polacy pokonali Bułgarów 3:1 (25:21, 29:27, 23:25, 25:23).

Karolina Młodawska (lekkoatletyka, skok w dal) zdobyła brązowy medal w trójskoku a także srebrny medal w skoku w dal podczas lekkoatletycznych halowych mistrzostw Polski w Toruniu w lutym br.

Zuzanna Herasimowicz (pływanie) zdobyła srebrny medal na 200 m grzbietem i zajęła trzecie miejsce w sztafecie 4×200 metrów stylem dowolnym podczas mistrzostw Polski w pływaniu na basenie 25-metrowym w 2020 r.

Julia Czyż (łucznictwo olimpijskie) w lipcu 2020 zwyciężyła w II Międzynarodowym Turnieju Łuczniczym „Śladami Rybaka”, jednym z największych turniejów łuczniczych w Polsce, w którym w minionym roku wystartowało 150 zawodników z Polski i zagranicy.

Aleksandra Stach (kajakarstwo slalomowe) reprezentowała Polskę podczas Mistrzostw Europy w slalomie kajakowym w Pradze w 2020 r., zajęła 4. miejsce na ME U-23.

Barbara Połap (jeździectwo) skoki przez przeszkody trenuje od 10. roku życia, startując w zawodach krajowych i międzynarodowych. W 2020 r. zdobyła srebrny medal na międzynarodowych zawodach Cracovia Szary Equestrian Show, w 2021 r. zadebiutowała na prestiżowych zawodach Cavaliada.

Paulina Kubis (lekkoatletyka, wielobój) została halową wicemistrzynią Polski U18 2021.

Aleksandra Mirosław (wspinaczka, stypendium specjalne) po raz pierwszy w karierze weźmie udział w igrzyskach olimpijskich, reprezentując Polskę w Tokio.

Wraz z zakończeniem czwartej edycji programu „Skok w marzenia” rusza nabór do piątej edycji – 2021/2022. Zgłoszenia można przesyłać do 13 czerwca.

Udział w programie funduszu stypendialnego przeznaczony jest dla sportowców w wieku 16 25 lat.

Szczegóły o Funduszu oraz naborze na stronie www.fundacjamonikipyrek.pl.