Właśnie ruszył nabór do drugiej edycji programu „Skok w marzenia”. To wspólna inicjatywa olimpijki Moniki Pyrek oraz sieci Netto, wspierająca młodych sportowców w rozwijaniu ich sportowych karier. Zdolni i ambitni mogą liczyć na finansowe oraz merytoryczne wsparcie w walce o swoje marzenia.

Sieć handlowa Netto oraz Fundacja Moniki Pyrek rok temu połączyły siły, tworząc fundusz stypendialny „Skok w marzenia”. Każdy z 10 młodych i niezwykle zdolnych sportowców otrzymał roczne stypendium w wysokości 10 000 zł oraz wsparcie członków Rady Funduszu.
Dzięki wyjątkowej inicjatywie, wyróżnieni w programie sportowcy mogli szlifować swoje umiejętności pod okiem profesjonalistów. Efektem są liczne nagrody, które zdobyli w ciągu ostatniego roku, m.in.: brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w Grosseto
w biegu na 100 m przez płotki dla Klaudii Siciarz, 1. miejsce Filipa Cieszkiewicza, żeglarza, w Pucharze Europy w Dziwnowie, 7. miejsce na Mistrzostwach Świata, Mistrzostwo Polski, złoty medal na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w rzucie oszczepem dla Marii Szramiak oraz wiele innych ważnych medali, a także wyróżnień dla stypendystów funduszu „Skok w marzenia”.

W tym roku ruszył kolejny nabór, w efekcie czego kolejni młodzi sportowcy będą rozwijać swoje kariery. Monika Pyrek oraz Netto wierzą, że wsparcie w postaci stypendium pozwoli tym najzdolniejszym i najbardziej ambitnym szlifować umiejętności pod okiem najlepszych trenerów, a w przyszłości zdobywać medale Igrzysk Olimpijskich i mistrzostw Europy czy świata.

O przyznanie stypendium mogą ubiegać się wszyscy młodzi i utalentowani sportowcy (16-25 lat), niezależnie od dyscypliny, którą uprawiają. W momencie składania wniosku, potencjalny stypendysta nie musi mieć na swoim koncie medali, zdobytych w mistrzostwach ani też innych wyróżnień, potwierdzających jego wybitne zdolności. Wynika to z założenia, iż zadaniem funduszu będzie udzielenie wsparcia, umożliwiającego kierunkowy rozwój karier podopiecznych.

Wniosek o przyznanie stypendium może złożyć sam kandydat na stypendystę. W przypadku osób niepełnoletnich, z takim wnioskiem może wystąpić rodzic bądź opiekun prawny. Kandydat, który zostanie zaakceptowany przez Radę Funduszu, może liczyć na roczne stypendium w wysokości 10 000 zł, a także na możliwość czerpania wiedzy i doświadczeń od członków Rady Funduszu i współpracujących z nim ekspertów.