Druga generacja Nextremy LED, tak jak w przypadku swojej poprzedniczki, jest trwała i bezpieczna. W nowej odsłonie oprawy poprawiono wydajność świetlną, ograniczono olśnienie oraz zoptymalizowano sterowanie światłem. Ponadto montaż stał się jeszcze prostszy.

Nextrema LED to jeden z najpopularniejszych produktów przeznaczonych do pomieszczeń przemysłowych do montażu sufitowego, ściennego oraz zwieszanego w portfolio Triluxa. Dlatego wychodząc naprzeciw swoim klientom, firma udoskonaliła niektóre parametry. Poprawiono między innymi wydajność świetlną o 37% – do 100 lm/W, w której źródłem światła jest 140 lub 162 diod wysokiej mocy (zamiast 24), które zapewniają strumień emitujący 4000 lub 6000 lumenów. Nowo opracowany dyfuzor z poliwęglanu lub PMMA ogranicza poziom olśnienia, gwarantując odpowiednie rozproszenie i równomierne rozłożenie światła. Umożliwia jednocześnie zoptymalizowane sterowanie nim. Dzięki nowej osłonie oprawa jest też odporna na uderzenia (stopień ochrony IK04 dla wersji PMMA oraz IK08 dla wersji PC). Dodatkowo złożenie oprawy, za sprawą systemu szybkiego montażu Wieland, stało się jeszcze prostsze, wygodniejsze, a przede wszystkim bezpieczne.

Wysoka szczelność oprawy (IP66) zabezpiecza przed silnym zapyleniem i kurzem, wilgotnością powietrza, a także wahaniami temperatur. Solidna konstrukcja oraz specjalny system wyrównywania ciśnienia umożliwia wykorzystanie rozwiązania nawet w chłodniach, gdzie temperatura waha się od -25°C do +35°C.

Druga generacja Nextremy LED jest ekonomiczna w eksploatacji. Energooszczędność na poziomie 35% zapewnia wbudowany czujnik wysokiej częstotliwości, który umożliwia użytkownikowi wyłączenie światła lub jego redukcję do zdefiniowanego poziomu wtedy, gdy wnętrze jest puste lub natężenie oświetlenia spełnia wymagane normy. Wysoką żywotność oprawy, czyli ponad 50 tysięcy roboczogodzin, gwarantuje zastosowanie technologii diodowej. Dzięki niej oprawa od razu po włączeniu daje natychmiastowe jasne światło bez fazy rozgrzewania, nawet po chwilowym braku dopływu prądu. Nextrema LED nie wymaga dużych nakładów konserwacyjnych. Jest też ekologiczna, ponieważ materiały użyte do produkcji nadają się do recyklingu.