Już pierwszy rzut oka na powstającą w stolicy Galerię Północną wystarczy, by dostrzec jak bardzo jej projekt różni się od brył innych centrów handlowych. Zamiast przytłaczających, betonowych konstrukcji, lekka przeszklona fasada, która zaprasza do środka, a wnętrze obiektu płynnie łączy z okolicą. Projekt ma podkreślać funkcję użyteczności publicznej centrum, które chce być katalizatorem rozwoju całej dzielnicy.

Projekt Galerii Północnej, za który odpowiadały studia APA Wojciechowski oraz Moshe Tzur Architects, zakłada m.in., że ponad 40% fasady całego obiektu będzie przeszklone. Dodatkowe wejścia do lokali gastronomicznych i kawiarni na poziomie parteru będą zapraszać przechodniów do środka wprost z ulicy.

Geometria fasady, poprzez różnorodność płaszczyzn i zróżnicowanie ich nachylenia względem siebie, tworzy ciekawą w odbiorze, dynamiczną formę przestrzenną. Dodatkowo forma ta została uwypuklona poprzez zestawienia materiałowe. Ciemne w odbiorze przezierne fasady szklane z punktowo mocowanym szkłem kontrastują z pełnymi, jasnymi, bez podziałowymi płaszczyznami wentylowanej fasady w technologii STO Ventec. Ta sama bez spoinowa technologia fasady została zastosowana m.in. w Porta Nuova Building w Mediolanie.

W projekcie dużo uwagi poświęcono także piątej elewacji, czyli dachowi. Potraktowano go w sposób diametralnie inny niż dachy podobnych obiektów.  Zamiast czysto technicznej funkcji, specjalna aranżacja przestrzeni umożliwi aktywny wypoczynek odwiedzającym obiekt i będzie doskonałym uzupełnieniem oferty rozrywkowej i rekreacyjnej centrum.

Szklana fasada budynku zostanie wykonana zarówno w standardowych systemach profili aluminiowych wypełnionych szkłem przeziernym i nieprzeziernym jak również w bardzo efektownych systemach punktowego mocowania szkła (zespoły wejściowe).  Łączna powierzchnia przeszkleń na elewacjach wyniesie ok. 7.500 mkw. Na dachach przewidziano siedem dużych świetlików doświetlających wnętrze Galerii.