Brother wprowadza na polski rynek kolorową drukarkę etykiet VC-500W. To kompaktowe rozwiązanie, które pozwala w szybki i wygodny sposób tworzyć trwałe i estetyczne etykiety do oznaczania materiałów biurowych, jak również drukować fotografie panoramiczne i kompozycje artystyczne. Urządzenie wyróżnia obsługa taśm w rolce oraz termiczny silnik druku, który nie wymaga atramentu.

Kolorowa drukarka etykiet Brother VC-500W umożliwia tworzenie trwałych oznaczeń wykorzystywanych w środowiskach biurowych: samoprzylepnych etykiet do oznaczania akt, skoroszytów, segregatorów i półek, jak również identyfikatorów i grafik informacyjnych. Urządzenie pozwala jednocześnie drukować – dzięki obsłudze taśm ciągłych w rolce – zdjęcia panoramiczne bez obramowania oraz projekty fotograficzne, kolaże, notesy typu bullet journal. Model obsługuje etykiety w pięciu rozmiarach, od 9 mm do 50 mm szerokości.

Drukarka wykorzystuje technologię druku ZINK® Zero-Ink®, która sprawia, że specjalne kolorowe kryształy zawarte w papierze są aktywowane pod wpływem wysokiej temperatury. Takie rozwiązanie pozwala drukować kolorowe etykiety bez potrzeby korzystania z dodatkowych wkładów atramentowych.
Brother VC-500W obsługuje aplikację Brother Color Label Editor, która pozwala w wygodny i szybki sposób tworzyć oraz edytować projekty etykiet z poziomu smartfonów lub tabletów.

Urządzenie jest także kompatybilne z usługą AirPrint, która umożliwia bezpośrednie drukowanie z urządzeń mobilnych Apple. Model, który można także połączyć z komputerami PC lub Mac za pomocą kabla USB lub bezprzewodowo przez Wi-Fi, obsługuje bezpłatne oprogramowanie Brother P-touch Editor, które pozwala tworzyć spersonalizowane etykiety, jak również oferuje integrację z programami Microsoft Office.