GlobKurier jest serwisem przesyłek kurierskich, który skupia w jednym miejscu wszystkich najważniejszych przewoźników oraz umożliwia wybór spośród wielu ofert i opcji na dostawę towaru. GlobKurier to przesyłki w atrakcyjnych cenach oraz praktyczne i pomysłowe narzędzie dla sklepów internetowych, które usprawnia obsługę dostaw paczek dzięki integracji z e-sklepem.

Z pewnością jedną z największych korzyści oferowanych przez usługę GlobKurier jest dostęp do dużej liczby przewoźników i możliwość wyboru spośród wielu różnych ofert przesyłek za pomocą jednego systemu obsługującego całość procesu logistycznego. Serwis współpracuje z ponad 50 przewoźnikami oferującymi przesyłki kurierskie w atrakcyjnych cenach zarówno na terenie kraju jak i dostawę towaru za granicę. Dodatkowo, operator logistyczny umożliwia porównanie i wybór najlepszej oferty, więc przesyłka paczkowa może zostać nadana jednym przewoźnikiem, paletowa drugim, a w przypadku przesyłki terminowej lub lokalnej wybrać można jeszcze inną firmę. W celu wyboru odpowiedniej oferty należy skorzystać z prostego formularza wyceny, w którym określa się parametry przesyłki, a serwis wyświetla opcje wyboru i cennik dla poszczególnych usług. Oprócz tego GlobKurier oferuje pełną obsługę zamówienia oraz monitoring przesyłek za pomocą powiadomień online oraz sms.

Wśród oferowanych usług znajdziemy oferty na przesyłki wszystkich największych przewoźników, w tym przesyłki terminowe, ponadgabarytowe, przesyłki priorytetowe, next day, palety międzynarodowe; serwis obsługuje także punkty odbioru paczek. GlobKurier bierze odpowiedzialność za terminowe i bezpieczne dostarczenie przesyłki oraz przejmuje wszelkie obowiązki, wynikające z ewentualnych procedur reklamacyjnych w przypadku problemów z dostarczeniem. Elementem rozliczenia są tylko zlecenia przesyłek, ponieważ w celu korzystania z usługi nie trzeba płacić abonamentu ani podpisywać umowy z każdym z przewoźników z osobna. Usługa jest praktyczna i wygodna zwłaszcza przy integracji e-sklepu z serwisem, co umożliwia szybką i łatwą obsługę zamówień w sklepie internetowym. Od niedawna z integracji korzystać mogą m.in. właściciele sklepów internetowych opartych na platformie RedCart, zyskując dostęp do wygodnego narzędzia. Nie bez znaczenia jest także znaczne usprawnienie procesu logistycznego, które zapewnia m.in.: szybkie wystawianie przesyłek, wycenę online kosztu przesyłki, automatyczne pobieranie aktualnej oferty czy możliwość drukowania wypełnionych listów przewozowych.