Eniro Polska wprowadziła na rynek polski aplikację mobilną, która jest zapowiedzią nowej generacji usług działających w oparciu o wyszukiwanie lokalne.

Aplikacja mobilna Panorama Firm 2.0 pozwala na lokalizowanie  bezpośrednio na mapie poprzez jedno pole wyszukiwania miejsc, produktów oraz usług. Aplikacja jest również zintegrowana z serwisem Facebook, co oznacza, że można zobaczyć na mapie, gdzie ostatnio „meldowali się” nasi znajomi. To najnowocześniejsze narzędzie wyszukiwania lokalnego stworzone zgodnie z ideą rozwoju usług mobilnych przyjaznych użytkownikowi.

Jak korzystać z aplikacji? W jednym polu wyszukiwania wpisujemy swoje zapytanie, np. restauracja, hotel, fryzjer czy hipermarket (w trakcie wpisywania aplikacja pokazuje podpowiedzi, ułatwiające nawigację). Aplikacja rozpocznie wyszukiwanie w pobliżu, bazując na geolokalizacji użytkownika i wyświetli jak najbardziej trafne wyniki. Przybliżając, oddalając lub przesuwając mapę można zaktualizować wyniki bez konieczności ponownego wpisywania zapytania. Korzystając z opcji Zmień zasięg, można rozszerzyć obszar wyszukiwania do całego miasta (np. Warszawy) lub do całej Polski. Aplikacja automatycznie oddali lub przybliży mapę, wyświetlając odpowiednie wyniki.

Panorama Firm 2.0. po raz pierwszy jest dostępna na iPada. Działa na systemie Android 2.2 (lub nowszym) oraz iOS 4.3. (lub nowszym).