Ponad 20 lat temu CHEP zrewolucjonizował rynek, wprowadzając do obrotu plastikową ćwierć paletę wystawową. Nośnik ten jest wykorzystywany przez producentów i dystrybutorów jako środek transportu i promocji towarów.Po dwóch dekadach od tej rewolucji firma CHEP unowocześniła produkt,wyposażając go w szereg ulepszeń i innowacji, które skutecznie obniżają koszty w łańcuchu dostaw, jednocześnie redukując negatywny wpływ na środowisko.

Sprawdzone rozwiązania pozwalają uniknąć nieprzewidzianych sytuacji i problemów. Aby utrzymać wysoką jakość oferowanych usług i produktów, współpracujemy z partnerami, którzy dostarczają nam narzędzia o wysokiej i stałej jakości. CHEP poszedł krok dalej i zapytał swoich klientów orazpartnerów biznesowych o opinięna temat użytkowania flagowego rozwiązania Last Mile Solution (LMS) – plastikowej palety wystawowej. Konsultacje przeprowadzono z 34 firmami łańcucha dostaw z 7 krajów, awypracowane wnioski,uzyskane w toku konsultacji, przekute zostały w działania na rzecz rozwoju produktu.

Wszystkie opinie, które otrzymaliśmy od naszych partnerów biznesowych, potraktowaliśmy bardzo poważnie – zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Priorytetem stało się spełnienie oczekiwań, jakie nasi klienci wyrazili podczas prowadzonych konsultacji, w taki sposób, żeby efekt, jakim jest wprowadzenie na rynek innowacyjnej ćwierćpalety, był odczuwalny na każdym etapie łańcucha dostaw, od etapu projektu ekspozytora po etap jego demontażu u dystrybutora –mówi Kinga Di Salvo, Country General Manager, CHEP Polska i kraje bałtyckie.–Jakość, funkcjonalność i zasadność wprowadzonych ulepszeń potwierdzona została w szeregu testów wewnętrznych oraz przeprowadzonych przez niezależne organizacje. Nowa paleta wystawowa generuje oszczędności w łańcuchu dostaw, zwiększa bezpieczeństwo produktu.Ze względu na budowę i użyty materiał jest rozwiązaniem wpisującym się w działania proekologiczne naszej firmy – dodaje.

Nowa ćwierćpaleta CHEP jest odpowiedzią na wyzwania nowoczesnego rynku. To efekt wielu lat obserwacji i prób udoskonalenia tego produktu. Dzięki zmienionym wymiarom, jej użytkowanie i magazynowanie jest bardziej efektywne – więcej sztuk mieści się na samochód, w związku z tym koszty transportu są niższe. Ponadto posiada nowatorski system Blue Click ®, który znacząco redukuje czas montażu i demontażu ekspozytora na palecie.Zastosowane innowacje sprawiają, że emisja CO2 w łańcuchu dostaw została zredukowana o 10%. Kolejnym proekologicznym rozwiązaniem zastosowanym w displayu CHEP jest ograniczenie wpływu na środowisko ze względu na budowę nośnika oraz użyty materiał pochodzący z recyklingu.Nowa paleta została również zoptymalizowana pod względem stabilności, dzięki czemu zwiększyło się bezpieczeństwo transportu i pracy ludzi przy obsłudze. To innowacyjne rozwiązanie wystawowe dla sklepów zostanie wprowadzone na polski rynek już w listopadzie tego roku.