NEC Display Solutions wprowadził na rynek nową  generację monitorów wielkoformatowych z serii P (Professional), zaprojektowanych z myślą o maksymalnej wydajności, niezawodności i przystępności dla każdego użytkownika.

Nowe modele z serii P, dostępne w rozmiarach 40”, 46”, 55”, 70” oraz 80” to zaawansowane, w pełni wyposażone profesjonalne monitory zaprojektowane do zastosowań w: transporcie, lotnictwie, produkcji, energetyce, Digital Signage oraz  w szerokiej gamie aplikacji, wymagających pracy w trybie 24/7. Podświetlenie LED pozwala na: obniżenie zużycia energii, zastosowanie smuklejszej obudowy monitorów oraz zmniejszenie wagi urządzeń.

Jedną z nowych, innowacyjnych funkcji, które można znaleźć w serii P jest czujnik obecności użytkownika przed monitorem. Czujnik wykrywa obecność osoby przed monitorem i może przełączyć monitor w tryb oszczędzania energii, jeśli w danej chwili nikt nie korzysta z urządzenia. Czujnik może zostać również wykorzystany do aktywacji ustawień, takich jak: źródło sygnału, głośność lub jasność – kiedy ktoś pojawi się przed ekranem.

Nową serię P wyposażono w sensor NFC i odpowiednią aplikację dla urządzeń z systemem Android. Zmniejsza to koszty instalacji, ponieważ monitory można skonfigurować przed ich zamontowaniem. Instalatorzy po prostu ustawiają jednorazowo konfigurację za pomocą aplikacji, a następnie kopiują ustawienia na wszystkich monitorach bez konieczności podłączania ich do zasilania. Również konserwacja jest prostsza, ponieważ istotne informacje serwisowe można pobrać na tablet lub smartfon bez potrzeby podpinania jakichkolwiek kabli. Podobnie jest z raportami o błędach. W analogiczny sposób można wykorzystać funkcję memo w ekranowym menu OSD – można w niej przechowywać ważne informacje dla użytkowników lub obsługi technicznej, a konfiguracja i administracja monitorami może odbywać się poprzez przeglądarkę.

Niższe koszty instalacji są możliwe także dzięki takim funkcjom jak: automatyczny Tile Matrix do łatwej konfiguracji ścian wideo oraz obsługa sygnału wideo w pętli sygnałowej daisy chain, aż do 100 monitorów. Obejmuje to pętlę LAN z możliwością przełączania sieciowego. Przydatne są również takie funkcje jak bardzo szybkie przełączanie źródeł sygnału i zoom. Trzy zintegrowane banki pamięci programowalnej tablicy LUT są dostępne do przechowywania różnych ustawień dotyczących kalibracji kolorów, co pozwala oszczędzić czas i wysiłki w przypadku instalacji mobilnych lub stałych, ze zmiennymi wymaganiami dotyczącymi jasności lub temperatury barwowej.

Wszystkie nowe modele wyposażono także w gniazdo rozszerzeń OPS, pozwalające na instalację modułów komputerowych SBC oraz innych produktów w standardzie NEC/Intel OPS, bez konieczności stosowania zewnętrznego sprzętu. Nowe gniazdo rozszerzeń interfejsu umożliwia korzystanie ze starszych analogowych źródeł sygnału, jak również podłączenie dodatkowych źródeł cyfrowych.