Axis Communications przedstawia nową kamerę nasobną AXIS W101 Body Worn Camera. Ta innowacyjna „kamera dla każdego” została zaprojektowana w taki sposób, aby zalety technologii nasobnych stały się dostępne dla wielu nowych branż i rynków.

Kamera AXIS W101 nadaje się do większej liczby zastosowań niż dotychczasowy model kamery nasobnej, ponieważ jest oferowana w dwóch kolorach: białym, bardzo dyskretnym, oraz czarnym, przeznaczonym do sytuacji, gdy priorytetem jest zwrócenie uwagi, bądź odstraszenie. Oferowana wraz z kamerą aplikacja mobilna do przeglądania materiału i dodawania etykiet jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich użytkowników, którym zależy na szybkim i łatwym dostępie do materiału wizyjnego.

Kamera oferuje obraz i dźwięk o bardzo wysokiej jakości, zapewniając wyjątkową ostrość każdej klatki oraz tłumienie hałasu. Nagrywa naturalne kolory z małą ilością szumu w słabo oświetlonych scenach, posiada także lepszy kontrast i ostrość w porównaniu z dotychczasowym modelem. Ponadto krótszy czas otwarcia migawki pozwala zredukować rozmycie obiektów w ruchu. Udoskonalone mocowanie zapewnia stabilniejszy obraz w nagraniach, niezależnie od sytuacji. Kamera posiada także specjalną funkcję, która wzmacnia głos, tak aby mowa była lepiej słyszalna.

W porównaniu ze swoim poprzednikiem, AXIS W101 obsługuje więcej systemów GNSS, w tym GPS, Glonass i Galileo, a także umożliwia skuteczniejsze śledzenie lokalizacji. Do rozpoczęcia nagrywania wystarczy jedno dotknięcie dużego, łatwo dostępnego przycisku. Ponadto urządzenie nagrywa do 90 sekund materiału jeszcze przed przyciśnięciem przycisku, dzięki czemu umożliwia zarejestrowanie całego zdarzenia.

Nowa kamera nasobna jest oparta na otwartych standardach i umożliwia łatwą integrację z oprogramowaniem AXIS Camera Station oraz AXIS Case Insight, a także z zewnętrznymi systemami VMS i EMS działającymi lokalnie lub w chmurze.

Czas pracy kamery wynosi nawet 17 godzin, a przy rozdzielczości 1080p przekracza 12 godzin. Urządzenie ładuje się przy użyciu dowolnej ładowarki USB-C. Technologia Axis Zipstream umożliwia zapisanie dowolnej ilości materiału wizyjnego, bez negatywnego wpływu na jego jakość. Dzięki kompleksowemu szyfrowaniu, AXIS W101 spełnia standardy cyberbezpieczeństwa FBI. Ponadto funkcja Axis Edge Vault chroni identyfikator urządzenia Axis i upraszcza autoryzację urządzeń Axis w sieci.