Axis Communications prezentuję kamerę AXIS Q6225-LE przeznaczoną do monitorowania dużych, rozległych obszarów. Wzmocniona konstrukcja urządzenia jest zgodna ze standardem MIL-STD-810G, co zapewnia mu niezawodne działanie nawet w najtrudniejszych warunkach środowiskowych.

AXIS Q6225-LE oferuje rozdzielczość HDTV 1080p, jest wyposażona w wysoce światłoczuły przetwornik ½ cala oraz 31-krotny zoom optyczny. Dzięki technologiom Forensic WDR, Lightfinder i OptimizedIR kamera dostarcza ostre i wyraźne obrazy, nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Dodatkowo wyposażenie urządzenia w szybki mechanizm obrotu i pochylenia, pozwala na zachowanie wysokich parametrów obserwacji rozległych obszarów oraz bardzo dobre odwzorowanie szczegółów na zbliżeniach.

Urządzenie wyposażone zostało w szereg wbudowanych aplikacji analitycznych, takich jak AXIS Motion Guard, AXIS Fence Guard i AXIS Loitering Guard, które umożliwiają detekcję, ruchu i identyfikację podejrzanych zachowań. Ponadto dzięki aplikacji AXIS Object Analytics, możliwe jest wyszukiwanie i klasyfikacja osób oraz pojazdów.

Wandaloodporna obudowa wykonana w klasie IK10, która spełnia też wymogi klas NEMA 4X, NEMA TS-2 i IP66/IP68, zabezpiecza kamerę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Silna konstrukcja pozwala pracować kamerze nawet podczas huraganowych wiatrów o prędkości do 245 km/h. Urządzenie zawiera także moduł TPM (Trusted Platform Module) z certyfikatem FIPS 140-2 na poziomie 2.

Najważniejsze cechy:
Rozdzielczość HDTV 1080p i 31-krotny zoom optyczny
Przetwornik 1/2 cala
Technologie OptimizedIR, Forensic WDR i Lightfinder
Elektroniczna stabilizacja obrazu
Zgodność ze standardami MIL-STD-810G i NEMA TS-2
Fabrycznie zainstalowane aplikacje AXIS Motion Guard, AXIS Fence Guard, AXIS Loitering Guard i AXIS Object Analytics