Panasonic zapowiedział wprowadzenie pełnej oferty kamer profesjonalnych PTZ obsługujących interfejs sieciowy NDI (Network Device Interface). Dzięki niemu użytkownicy kamer będą mieli możliwość przesyłania obrazu wideo bezpośrednio do innych urządzeń kompatybilnych z siecią NDI z dowolnego miejsca i bez konieczności przeprowadzenia skomplikowanej konfiguracji.

Zintegrowanie urządzeń firmy Panasonic z funkcją NDI 3.0 pozwoli na podłączenie profesjonalnych kamer PTZ bezpośrednio do sieci NDI i korzystanie z najnowszych ulepszeń wersji 3.0, w tym trybu wysokiej efektywności. W połączeniu z mikserem NewTek TriCaster i przełącznikami IP firmy NewTek, kamery będzie można bez problemu zintegrować z setkami innych produktów kompatybilnych z NDI. Kamera zostanie automatycznie wykryta i bez konieczności dodatkowej konfiguracji możliwe będzie przesyłanie materiałów wideo pomiędzy urządzeniami podłączonymi do sieci.

Nowe kamery AW-HN38, AW-HN40, AW-UN70 i AW-HN130 uzupełnią dotychczasową ofertę modeli PTZ Panasonic i będą dostępne w kolorze czarnym oraz białym. Wśród produktów klasy premium znajdzie się m.in. kamera AW-HN38 wyposażona w podobny zestaw funkcji co modele AW-HN/HE40. Nowa kamera oferuje 22-krotny zoom optyczny, wejście HDMI i natywną łączność IP.

Wszystkie nowe kamery HN/UN będą wyposażone w tryb NDI – dostępny w menu kamery. Jego wybór spowoduje automatyczną rekonfigurację ustawień kamery, tak by zapewnić najlepszą wydajność urządzenia i pełną kompatybilność z siecią NDI. Dla użytkownika oznacza to prostą konfigurację, możliwość przesyłania sygnałów audio i wideo oraz sterowania kamerami PTZ i ich zasilania za pomocą pojedynczego kabla.