Na rynku pojawiła się nowa firma oferująca oprogramowanie i sprzęt do obsługi sprzedaży – Posbox. Firma w 2016 roku stawia na rozwój sieci salonów sprzedaży w całej Polsce. Posbox nie obawia się konkurencji, bo jak przewiduje Jarosław Kluszczyński, prezes Posbox – „W najbliższych latach rynek oprogramowania dla biznesu będzie się dynamicznie rozwijał, zatem miejsca wystarczy dla wszystkich.”

Rynek IT na świecie i w Polsce rozwija się w ostatnich latach w tempie ekspresowym. Analizując różnego rodzaju dane ośrodków badawczych widać, że sektor IT cały czas ma się dobrze i ciągle zdobywa kolejne obszary, a tym samym coraz śmielej wkracza z ofertą skrojoną na miarę potrzeb biznesu. Według analiz IDC, w 2013 roku udział firm deklarujących wykorzystanie narzędzi IT do rozwiązania problemów biznesowych wzrósł do 65%. Natomiast ośrodek badawczy Future Market Insights uzupełnia, że w 2013 roku wartość całego rynku IT w Polsce sięgnęła 4,1 mld dolarów. Rynek ten, mimo lekkich zawirowań, cały czas będzie się rozwijać i według prognoz, do 2020 roku osiągnie wartość 6,24 mld dolarów.

W związku z tym widać duży potencjał rynku, a szczególnie usług oraz oprogramowania dla biznesu. Coraz więcej firm, również tych mniejszych, sięga po specjalistyczne rozwiązania wspierające różnego rodzaju procesy w firmie.

Rozwiązania IT wspierają sprzedaż
Sprzedaż w biznesie, to oczko w głowie prezesów i właścicieli firm, dlatego duża część podejmowanych przez przedsiębiorstwa działań skupia się właśnie na tym obszarze. Doskonale wiedzą o tym producenci sprzętu i oprogramowania IT, którzy dostarczają ciągle nowych rozwiązań wspierających sprzedaż.  Jednak mnogość dostępnego na rynku oprogramowania POS sprawia, że wybór najlepszego rozwiązania dla firmy wymaga przebrnięcia przez ofertę wielu podmiotów. – „Co chwilę pojawiają się nowe produkty dla biznesu. Jednak wybór, a następnie wdrożenie oprogramowania, to nie lada wyzwanie dla zarządzających firmami i działami IT w przedsiębiorstwach. Tutaj z pomocą przychodzi nasza firma, gdyż posiadamy wiedzę na temat dostępnych na rynku rozwiązań i wyselekcjonowana ofertę najlepszych urządzeń i systemów POS” – wyjaśnia Jarosław Kluszczyński z Posbox.

W zestawie lub osobno
Posbox oferuje urządzenia i systemy do obsługi sprzedaży. Firma przygotowała ofertę sprofilowaną dla branży hotelarskiej i gastronomicznej, dla firm usługowych i handlowych. Do tego w ofercie firmy znajdują się urządzenia fiskalne oraz akcesoria do oferowanego sprzętu. – „Przygotowane przez nas kompletne i optymalne pakiety sprzętu oraz oprogramowania sprawdzą się w pracy w podmiotach usługowych, handlowych, gastronomicznych i handlowych. Przygotowaliśmy je tak, aby wszystkie elementy poszczególnych zestawów można było dowolnie poszerzać o dodatkowe funkcje i rozwiązania” – dodaje Kluszczyński.

Przedsiębiorcy spośród szerokiej gamy urządzeń oferowanych przez Posbox mogą wybrać gotowe zestawy lub wspólnie z ekspertem Posbox, dopasować poszczególne elementy i dostosować je do konkretnych potrzeb firmy. Firma postawiła na kompleksową ofertę, zatem oprócz wsparcia w wyborze oprogramowania, sprzedaży sprzętu klienci mogą liczyć również na pełną obsługę posprzedażową – od wdrożenia, poprzez szkolenia, aż do serwisu.