Comarch zaprezentował nową wersję najpopularniejszej polskiej usługi do backupu i archiwizacji danych w chmurze – iBard24, z której korzysta już ponad 15 tysięcy klientów. Funkcjonalności wprowadzone w nowej odsłonie aplikacji pozwalają na wygodne synchronizowanie danych pomiędzy urządzeniami oraz ułatwiają pracę grupową na dokumentach. Użytkownicy iBard24 otrzymali również innowacyjne rozwiązania w mobilnej wersji iBard24.

Najnowsza wersja iBard24 została wyposażona w mechanizm dwustronnej synchronizacji danych umożliwiający wymianę plików pomiędzy wieloma urządzeniami w czasie rzeczywistym. Dzięki niemu, użytkownicy uzyskają wielokanałowy dostęp do swoich danych ze wszystkich swoich urządzeń. Wprowadzenie tej funkcjonalności pozwoli na jeszcze wygodniejsze współdzielenie plików w chmurze i pracę grupową na dokumentach.

– Aplikacja tworzy na dysku specjalny folder, którego zawartość jest automatycznie synchronizowana z dyskiem wirtualnym, a następnie z innymi urządzeniami, na których korzystamy z usługi, np. komputer, smartfon czy tablet. W praktyce, dodanie pliku do synchronizowanego katalogu na jednym urządzeniu spowoduje, że plik automatycznie pojawi się w chmurze oraz na innych urządzeniach, na których korzystamy z usługi. Użytkownik korzystający z mechanizmu dwustronnej synchronizacji nie musi podejmować żadnych czynności w celu wysłania plików na serwer. Po wykryciu zmian aplikacja w ciągu kilku sekund samoczynnie przystąpi do działania – mówi Jacek Słowik, Product Manager iBard24.

Całkowicie przebudowana została także aplikacja mobilna dla systemu Android, która umożliwia teraz korzystanie z większości funkcji dostępnych w aplikacji dla komputerów. Oprócz łatwego dostępu do danych składowanych w chmurze, użytkownik aplikacji mobilnej iBard24 ma możliwość udostępniania plików z poziomu urządzenia mobilnego zarówno w sieci Internet, jak i innym użytkownikom usługi.

– Synchronizacja plików to nie jedyna nowość, jaką ma do zaoferowania najnowsza wersja iBard24 na urządzenia mobilne. Aplikacja umożliwia kompleksowy backup całej zawartości urządzenia, m.in. skrzynki SMS/MMS, listy kontaktów, kalendarzy, dokumentów, zdjęć, filmów oraz ustawień urządzenia. W praktyce, daje to możliwość odtworzenia całej zawartości urządzenia mobilnego po zmianie, awarii lub kradzieży telefonu – dodaje Jacek Słowik.