Nowa seria sieciowych kamer AXIS P14 obejmuje siedem urządzeń oferujących funkcje wymagane w większości instalacji. Seria obejmuje kamery z wbudowanym oświetlaczem podczerwieni, jak również model o rozdzielczości 4K, stanowiący kluczowy produkt tej serii. Nowe kamery zostały zaprojektowane z myślą o wymagających instalacjach zewnętrznych i wewnętrznych. Są idealne do całodobowego monitoringu biur, centrów handlowych, parkingów i przestrzeni publicznych.

Axis Communications, światowy lider w dziedzinie sieciowego nadzoru wizyjnego, wprowadza na rynek nową serię kamer sieciowych AXIS P14, która obejmuje siedem urządzeń pracujących w trybie dzień/noc. Klienci mogą wybierać spośród modeli o szerokim zakresie rozdzielczości od HDTV 1080p do 4K, które są wyposażone w zintegrowane funkcje dla efektywnego i niezawodnego nadzoru wizyjnego. Należą do nich  wbudowany oświetlacz podczerwieni, funkcja zdalnej regulacji zoomu i ostrości, wbudowany slot na karty micro SD/SDHC/SDXC oraz złącza I/O umożliwiające współpracę z urządzeniami zewnętrznymi.

„Seria AXIS P14 to innowacyjna i przystępna cenowo seria kamer, w której położyliśmy nacisk na łatwą instalację oraz precyzyjną, jednoznaczną identyfikację obiektów.” – mówi Jan Grusznic, Sales Engineer Axis Communications. „Jesteśmy szczególnie zadowoleni z konkurencyjnego modelu AXIS P1428-E o rozdzielczości 4K, który naszym zdaniem wprowadza unikalne możliwości w zakresie jeszcze skuteczniejszego nadzoru wizyjnego. Poza tym jest kolejnym krokiem na drodze do szybkiego reagowania na potrzeby klientów.”

Rozdzielczość 4K została zdefiniowana i zatwierdzona przez Międzynarodową Unię Telekomunikacyjną (ITU) i wynosi 3840×2160 pikseli przy 30 klatkach na sekundę. Pozwala na powiększenie na ekranie dowolnej partii obrazu bez utraty szczegółów, co jest szczególnie przydatne podczas postępowań procesowych. Ze względu na możliwość wychwytywania nawet najdrobniejszych detali, AXIS P1428-E o rozdzielczości 4K jest idealnym rozwiązaniem do dozoru rozległych powierzchni takich jak wejścia, parkingi i przestrzenie publiczne.