NEC Display Solutions wprowadza na rynek najnowsze monitory wielkoformatowe MultiSync z serii C, przeznaczone do sal konferencyjnych i systemów Digital Signage. Seria NEC MultiSync C to linia monitorów, które łączą nowoczesny design, jakość i niezawodność z niskim całkowitym kosztem posiadania w dłuższej perspektywie czasowej.

Monitory wielkoformatowe z serii C zostały stworzone z myślą o nowoczesnych biurach i przestrzeni handlowej z kontrolowanym natężeniem oświetlenia w otoczeniu, aby zapewnić wysoką rozdzielczość i poziom jasności wyświetlanych treści. Nowe modele będą dostępne w trzech rozmiarach: 75, 86 oraz 98 cali. Monitory zostały zaprojektowane w ultra-minimalistycznym stylu i mogą pracować zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej.

Monitory posiadają matowy panel zapewniający najlepszą możliwą widoczność, a jednocześnie eliminujący odbicia światła. Jasność na poziomie do 350 cd/m2 gwarantuje wyraźny obraz oraz nasycone kolory.

Wszystkie modele z serii C są wyposażone w platformę NEC Open Modular Intelligence (OMi), która oferuje inteligentne, przyszłościowe i bezproblemowe połączenie źródła sygnału z monitorem. Technologia ta ułatwia instalację, użytkowanie i serwisowanie urządzeń, a także umożliwia szybką i prostą modernizację. Dzięki OMi monitory można bezproblemowo zintegrować z innymi urządzeniami NEC w standardzie Open Pluggable Specification (OPS), w tym z komputerami Slot-in PC, modułami Raspberry Pi, odtwarzaczami mediów lub interfejsami sygnałowymi do przesyłania treści.

Monitory NEC MultiSync® C751Q oraz NEC MultiSync C861Q są już dostępne na polskim rynku, model 98-calowy pojawi się w sprzedaży w lipcu br.