Firma Brother Polska wprowadziła do sprzedaży nową serię przenośnych drukarek etykiet: TD-2000.

Drukarki z serii TD-2000 – modele TD-2020, TD-2120N oraz TD-2130N – zostały stworzone z myślą o użytkownikach z sektorów takich jak handel detaliczny oraz opieka medyczna. Dzięki małym gabarytom i wbudowanej baterii (w modelach TD-2120N oraz TD-2130N), nowa seria stanowi idealne rozwiązanie dla placówek, w których urządzenie do znakowania musi być często przenoszone z miejsca na miejsce. Łatwość i wygoda takiego rozwiązania poprawia komfort i efektywność pracy personelu, który urządzenie drukujące może zabierać ze sobą.

Wszystkie trzy urządzenia z serii TD-2000 zostały wyposażone w łącza USB.  Modele TD-2120N i TD-2130N dodatkowo posiadają wejście Ethernet, porty USB oraz możliwość dodania panelu dotykowego oraz łączności Bluetooth i Wi-Fi. Pomimo niewielkich rozmiarów TD-2020 i TD-2120N drukują w rozdzielczości 203 dpi, a TD-2130N 303 dpi, oferując przy tym prędkość druku wynoszącą 150 mm/s. Maksymalna długość zadrukowanej etykiety może wynosić jeden metr, a szerokość: 56mm. Ponadto za pomocą Wi- Fi lub łączności Bluetooth można rozpocząć drukowanie z dowolnego miejsca na terenie sklepu czy szpitala. Pracownicy sklepu mogą również przesyłać do urządzenia informacje z istniejącej już firmowej bazy.

Drukarki z serii TD-2000 można w prosty sposób zintegrować z komputerami stacjonarnymi działającymi pod kontrolą systemów Microsoft (Windows XP, Vista, 7 i 8) oraz urządzeniami mobilnymi korzystającymi z iOS, Androida oraz Windows Mobile. Dodatkowo, aby umożliwić prostą integrację w ramach istniejącej już infrastruktury informatycznej Brother udostępnia pakiet programistyczny SDK. Do urządzeń zostało również dołączone specjalne rozbudowane oprogramowanie do tworzenia i przechowywania kodów kreskowych na komputerach: P-touch Editor 5.