Gumtree – znany na całym świecie serwis ogłoszeń lokalnych uruchomił zupełnie nową platformę w języku polskim. Po 11 latach na polskim rynku, strona Gumtree.pl otrzymała nowy wygląd, intuicyjny, przejrzysty interface i funkcje czyniące zamieszczanie ogłoszeń jeszcze łatwiejszymi.

Nowa platforma Gumtree.pl jest w pełni dostosowana do najnowszych standardów user experience, jest również responsywna, czyli dostosowana do wygodnego przeglądania za pomocą urządzeń mobilnych. Poruszanie się pomiędzy kategoriami tematycznymi i poszczególnymi ogłoszeniami jest dziś jeszcze wygodniejsze, szybsze i bardziej intuicyjne.

– Gumtree tworzą internauci – nasi użytkownicy. Od samego początku przykładamy szczególną wagę do sygnałów, jakie od nich otrzymujemy. Nowa platforma powstała również w oparciu o ich sugestie.Mam nadzieję, że serwis przypadnie do gustu  użytkownikom, a zarówno zamieszczanie ogłoszeń, jak i robienie zakupów, będzie dzięki niej jeszcze łatwiejsze – mówi Katarzyna Merska-Pietrak, Koordynator ds. Komunikacji, Gumtree Polska.

Serwis bezpłatnych ogłoszeń Gumtree powstał w marcu 2000 roku, w Londynie. Początkowo jego głównym celem było ułatwienie lokalnej społeczności wymiany dóbr i informacji o podstawowych potrzebach mieszkańców. Z czasem, stał się jednym z największych serwisów internetowych w Wielkiej Brytanii i na świecie, oferując internautom dostęp do setek tysięcy bezpłatnych ogłoszeń uporządkowanych tematycznie i geograficznie. Dziś Gumtree działa w 70 miastach na całym świecie i stale się rozwija.