Spędzanie więcej czasu w domu zachęca do robienia gruntownych porządków i przejrzenia „skarbów”, które leżą poukrywane na dnie szaf i szuflad. Znajdziemy w nich na pewno nieużywany od dawna sprzęt, w tym telefony, z którymi nie do końca wiadomo, co zrobić. Okazuje się, że możemy go wymienić na kartę podarunkową na zakup np. na nowego smartfona. Na to rozwiązanie wpadła, jako pierwsza na rynku elektroniki użytkowej, sieć MediaMarkt. Krótko po wprowadzeniu usługa cieszy się już sporą popularnością.

Często nie za bardzo wiemy, co zrobić z nieużywanym już smartfonem. Trzymać na dnie szuflady z myślą, że „kiedyś się przyda”? Sprzedać za symboliczną kwotę na aukcji internetowej? A może trzymać na pamiątkę, która za kilkadziesiąt lat okaże się cennym zabytkiem? Na pewno nie wyrzucać razem z innymi śmieciami, apelują ekolodzy.

MediaMarkt znalazł rozwiązanie na takie dylematy. Od niedawna przyjmuje w sklepach większość modeli używanych telefonów i smartfonów. Specjalista w sklepie sieci wycenia ich wartość, a cała kwota wędruje na naszą kartę podarunkową. Takie rozwiązanie daje konkretne korzyści.

Mamy pewność, że nasz używany telefon trafia w dobre ręce: zostanie ponownie wykorzystany, albo właściwie zutylizowany, bez szkody dla środowiska. Jest to o tyle ważne, że wielu z nas wciąż nie wie, jak prawidłowo pozbywać się elektrośmieci. Statystycznie, co piąty Polak wyrzuca je bez zastanowienia z odpadami zmieszanymi.

– Jesteśmy europejskim liderem na rynku dystrybucji elektroniki użytkowej, dlatego spoczywa na nas bardzo duża odpowiedzialność w kształtowaniu postaw konsumentów. Edukujemy w kwestii bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii – od momentu zakupu sprzętu do jego utylizacji. Tę misję realizujemy, uwzględniając jednocześnie potrzeby klientów. Oczekują od nas kompleksowej oferty produktów, fachowej obsługi oraz rozwiązań „skrojonych” odpowiednio do ich indywidualnych potrzeb. Przyjmowanie używanych smartfonów to nasza nowa inicjatywa, korzystna dla środowiska i portfela klienta – mówi Małgorzata Parzymies, Dyrektor Działu Usług w MediaMarktSaturn Polska.

Jak mam wymienić używany telefon na kartę podarunkową w MediaMarkt?

Wystarczy udać się do Strefy Usług w najbliższym sklepie MediaMarkt, gdzie smartfon zostaje wyceniony. Wysokość kwoty, którą otrzymamy będzie zależała od modelu i stanu urządzenia. Po akceptacji warunków pracownicy odbierają od nas urządzenie i wręczają kartę podarunkową na uzgodnioną wcześniej kwotę. Co ważne, to my decydujemy, na co ją przeznaczymy: może być to nowy telefon, ale nie musi. Należy jedynie pamiętać, że wymiany sprzętu na kratę podarunkową możemy dokonać tylko stacjonarnie – ocena wartości telefonu przez Internet, nawet dla doświadczonego specjalisty, byłaby niemożliwa.