Firma 1&1 Internet wprowadziła na polski rynek zestaw nowych aplikacji internetowych dołączonych do pakietów 1&1 MyWebsite. Wśród nowych funkcjonalności znalazły się m.in. narzędzia do tworzenia filmów, broszur reklamowych i ankiet online. Aplikacje zamieszczane są na stronie w trybie „przeciągnij i upuść”. Zintegrowanie z nimi strony pozwala zarówno poprawić wygląd jak i zwiększyć możliwości firmowych serwisów internetowych.

Aplikacja Prezentacja Video umożliwia przedsiębiorcom tworzenie materiałów audiowizualnych, które następnie mogą być publikowane na firmowych serwisach internetowych, zwiększając tym samym skuteczność sprzedaży. Za pomocą zaledwie kilku kliknięć użytkownik może utworzyć film online, złożony nawet z 20 zdjęć wraz z podkładem muzycznym wybranym z dostępnej bezpłatnie, bogatej oferty utworów.

Dla wielu firm ważnym narzędziem komunikacji z konsumentami są broszury reklamowe. Dzięki aplikacji eBroszura użytkownik może w ciągu zaledwie kilku sekund połączyć zdjęcia i tekst tworząc 32-stronicowy prospekt. Gotowa  broszura może następnie zostać zapisana na komputerze klienta, wydrukowana lub udostępniona innym poprzez serwisy społecznościowe, t.j. Twitter, Facebook czy Google+. Dzięki aplikacji eBroszura, właściciele firm mogą szybciej odpowiadać na pytania klientów redukując tym samym koszty przesyłania takich informacji pocztą.

Mimo że większość właścicieli firm zdaje sobie sprawę z korzyści płynących z kontaktu online z klientami tylko niewielu z nich wykorzystuje własny serwis internetowy do gromadzenia opinii konsumentów oraz badania ich potrzeb. Ankiety online stanowią skuteczne narzędzie do mierzenia efektywności serwisu internetowego, analizowania zadowolenia klientów, czy zapotrzebowania na nowe produkty. Aplikacja Ankieta pozwala stworzyć profesjonalne ankiety online wbudowane na stronie głównej serwisu. Użytkownicy mają do wyboru różne szablony ankiet, które można z łatwością poddać edycji i dostosować do własnych potrzeb. Dodatkowo aplikacja generuje kompleksowy raport z wynikami ankiety, który może zarówno zostać udostępniony online, jak i przesłany do właściciela firmy pocztą elektroniczną w postaci pliku w formacie PDF, Word, PowerPoint lub Excel.