W ostatnim czasie firma Microsoft wprowadziła aplikacje mobilne dla firm korzystających z rozwiązania Microsoft Dynamics AX 2012 R2, które współpracują z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi na smartfony (Windows Phone, iOS, Android) oraz z Windows 8 na tablety. Aplikacje funkcjonują w 36 językach i  są dostępne również w Polsce do pobrania za darmo z właściwych sklepów dla poszczególnych systemów operacyjnych.

Wśród nowych rozwiązań znajduje się aplikacja mobilna na smartfony, która pozwala zarządzać wydatkami i rachunkami, a także umożliwia użytkownikom tworzenie i prezentowanie kart pracy – a wszystko to w połączeniu z Microsoft Dynamics AX 2012 R2.

Użytkownicy tabletów z oprogramowaniem Windows 8 mogą natomiast wybierać spośród trzech aplikacji:

•          Dynamics AX 2012 Expenses (Wydatki) – pozwala na zarządzanie czasem

i wydatkami, zwiększając efektywność pracy dzięki realizacji projektów w trakcie podróży.  Pomaga także przedsiębiorstwom wdrożyć politykę wydatków w bardziej płynny sposób.

•          Dynamics AX 2012 Timesheets  (Karty pracy) – umożliwia tworzenie grafików zadań

i zarządzanie nimi, redukując czas przeznaczany na realizację projektów i upraszczając obowiązki administracyjne i rozliczeniowe, dzięki czemu firma może usprawnić działalność operacyjną.

•          Dynamics AX 2012 Approvals (Akceptacje) – pozwala menedżerom na zatwierdzanie wniosków biznesowych, takich jak wymagania budżetowe czy grafiki zadań, przedstawienie raportów z wydatków oraz zleceń zakupu w celu zredukowania działań administracyjnych i skrócenia czasu przeznaczanego na ich realizację.