Firma Brother zaprezentowała nowe termiczne drukarki etykiet: QL-810W oraz QL-820NWB. Modele, przeznaczone do zastosowania m.in. w placówkach handlu detalicznego, umożliwiają szybki druk oznaczeń i oferują obsługę różnych interfejsów przewodowych oraz bezprzewodowych.

Profesjonalne termiczne drukarki etykiet Brother znajdą zastosowanie w punktach handlu detalicznego jako narzędzia do druku etykiet umieszczanych na towarach, sklepowych półkach i ekspozycjach. Modele umożliwiają również łatwe i szybkie znakowanie materiałów biurowych: dokumentów, segregatorów, teczek, płyt CD/DVD, kabli i wtyczek, identyfikatorów i mebli.

Brother QL-810W i QL-820NWB to urządzenia klasy profesjonalnej. Charakteryzują się wysoką prędkością druku, wynoszącą 110 etykiet na minutę lub 176 mm na sekundę w trybie monochromatycznym oraz 24 mm na sekundę w trybie dwukolorowym. Szerokość obsługiwanych przez nie mediów wynosi od 12 do 62 mm, maksymalna długość wydruku to 1 m, a jego szerokość – 58 mm. Modele drukują na pojedynczych papierowych i plastikowych taśmach o długościach 30,48 m lub 15,24 m, jak również na gotowych przyciętych etykietach. Urządzenia drukują w dwóch kolorach: czarnym i czerwonym, co umożliwia podkreślanie szczególnie ważnych informacji na produkowanych etykietach, przy czym druk dwukolorowy jest dostępny przy zastosowaniu specjalnej taśmy.

Model QL-820NWB, wyposażony w zintegrowany z panelem kontrolnym wyświetlacz LCD, oferuje wygodną możliwość druku etykiet z własnej wbudowanej pamięci, bez konieczności łączenia się z komputerem.

Nowe modele są wyposażone we wbudowane gilotyny, umożliwiające szybkie przycinanie wydrukowanych oznaczeń. Oferują wygodną obsługę, dzięki szeregowi obsługiwanych interfejsów. Są kompatybilne z komputerami PC i Mac oraz z urządzeniami mobilnymi na platformach Android i iOS. Mogą działać w sieciach Wi-Fi (są kompatybilne z usługą AirPrint) lub łączyć się za pomocą interfejsu USB. Model QL-820NWB oferuje dodatkowo obsługę łączności przewodowego Ethernetu oraz Bluetooth.

Drukarki QL-810W i QL-820NWB są kompatybilne z oprogramowaniem P-touch Editor, umożliwiającym kompleksowe projektowanie etykiet za pomocą komputerów PC i Mac. Model QL-810W posiada także wbudowane oprogramowanie P-touch Editor Lite, wspierające użytkownika w projektowaniu oraz edytowaniu etykiet i niewymagające instalacji oprogramowania ani sterowników. Dla użytkowników nowych drukarek, Brother udostępnił zestaw narzędzi programistycznych na platformy Windows, Android i iOS, który umożliwia tworzenie własnych, obsługiwanych przez urządzenia, aplikacji do druku etykiet.

Drukarki etykiet QL-810W i QL-820NWB mogą być zasilane za pomocą zasilacza zewnętrznego lub za pomocą opcjonalnej baterii. Są sprzedawane w zestawach z zasilaczem i przewodem zasilającym, kablem USB, kompletem 100 przyciętych etykiet adresowych oraz taśmą do druku dwukolorowego o wymiarach 62 mm na 5 metrów.