Panasonic wprowadził do sprzedaży najnowszą linię monitorów wielodotykowych LCD. Seria BF1 została zaprojektowana z myślą o wykorzystaniu w edukacji, podczas spotkań oraz szkoleń biznesowych. Urządzenia wyposażone są w funkcje interaktywne i obsługują bezprzewodowe połączenia praktycznie z każdym urządzeniem, dzięki czemu wszyscy uczestnicy prezentacji mogą lepiej ze sobą współpracować.

Najnowsza seria monitorów BF1 obejmuje modele w rozmiarach 80, 65 i 50 cali. Linia została wyposażona
w intuicyjny interfejs pozwalający natychmiast po włączeniu ekranu rozpocząć pracę i sporządzać notatki na dowolnych plikach multimedialnych (ilustracjach, dokumentach czy filmach) bez konieczności podłączania komputera. Modele posiadają 12-punktową kontrolę dotykową oraz pływający pasek menu umożliwiający przełączanie wejść, rysowanie, a także powiększanie czy pomniejszanie za pomocą jednego dotknięcia.

Na wysoką jakość obrazu wpływa jasność na poziomie 350 cd/m2 i współczynnik kontrastu do 5000:1. Oprócz tego monitory BF1 są wyposażone w udoskonaloną powłokę antyodblaskową, która poprawia widoczność wyświetlanych treści. Możliwe jest także odtwarzanie plików audiowizualnych bez dodatkowego sprzętu, dzięki wbudowanym głośnikom o łącznej mocy 20 W. Dodatkowo seria BF1 za sprawą technologii Digital Link umożliwia przesyłanie nieskompresowanych sygnałów audio i wideo w rozdzielczości Full-HD oraz komend sterujących za pośrednictwem pojedynczego kabla. Możliwie jest wyświetlanie treści z komputera, odtwarzacza Blu-ray lub wizualizera.

Monitory Panasonic BF1 są dostępne u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic w cenie: 47 600 zł netto za model 80-calowy, 22 000 zł netto za model 65-calowy i 11 600 zł netto za model 50-calowy.