Oferta obejmuje 13 kamer sieciowych klasy podstawowej charakteryzujących się wysoką jakością obrazu i stworzonych z myślą o szkołach, małych firmach, sklepach, logistyce oraz wielu innych zastosowaniach

Firma Panasonic wprowadziła na rynek nowe kamery monitoringowe i-Pro Extreme z serii U. Gama trzynastu nowych produktów do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych wzbogaca ofertę firmy Panasonic o niedrogie urządzenia klasy podstawowej i średniej, które zapewniają wysoką wydajność, widoczność i niezawodność zgodnie z oczekiwaniami klientów. Seria U obejmuje szeroką gamę kamer kopułkowych i typu bullet z obiektywami zmiennoogniskowymi i stałoogniskowymi o rozdzielczości Full HD z 4 mln pikseli. Kamery do zastosowania na zewnątrz są odporne na celowe próby uszkodzenia oraz trudne warunki zewnętrzne/ atmosferyczne. Znajdą one swoje zastosowanie w szkolnictwie, logistyce, szpitalach, biurach i sklepach.

Dzięki funkcjom ułatwiającym nagrywanie przy słabym świetle i diodzie LED kamery z serii U zapewniają widoczność nie tylko w dzień, ale także w nocy. Obraz z monitoringu ma wyraźne kolory i świetną jakość bez względu na porę dnia lub nocy. Kamery wykorzystują technologię Panasonic iA (Intelligent Auto), która monitoruje zakres dynamiczny i ruch w kadrze oraz automatycznie dostosowuje ustawienia kamery w czasie rzeczywistym w celu zmniejszenia zniekształceń, takich jak rozmycia spowodowane ruchem obiektów. Technologie Super Dynamic zapewniają szerszy zakres dynamiczny w porównaniu do tradycyjnych urządzeń, co pozwala na monitorowanie dowolnych lokalizacji i obszarów. Tryb korytarzowy dostosowuje pole widzenia kamery, w związku z czym za pomocą jednego urządzenia można monitorować całe klatki schodowe i długie korytarze.

Kamery do zastosowań zewnętrznych z tej serii charakteryzują się trwałością i niezawodnością, z których słyną urządzenia Panasonic. Są też wandaloodporne (poziom IK10) oraz zabezpieczone przed wnikaniem wody i pyłu, a dodatkowo śruby zabezpieczone są przed korozją.
Tak jak inne kamery i-PRO Extreme urządzenia z serii U wykorzystują kompresję H.265 i technologię Smart Coding w celu ograniczenia ilości danych video. Zwiększa to wykorzystanie przepustowości oraz zmniejsza koszty i wymagania dotyczące pamięci masowej.
Inteligentna konstrukcja kamer z serii U i pozwala skrócić czas montażu. Urządzenia można na przykład podłączyć i skonfigurować jeszcze przed zamontowaniem — bez wyjmowania ich z pudełka. Zoom mechaniczny i mechanizm autofocus przyspieszają konfigurację.
Seria U to idealne kamery dla firm i instytucji, które potrzebują ekonomicznych rozwiązań zabezpieczających, ale nie mogą pozwolić sobie na kompromis w kwestii wydajności, jakości obrazu czy niezawodności — mówi Gerard Figols, kierownik działu Panasonic Security w Europie. – Nasze kamery wraz z oprogramowaniem Video Insight firmy Panasonic, które można z nimi używać bez żadnej dodatkowej opłaty licencyjnej, to niezrównane rozwiązanie zabezpieczające w przystępnej cenie, o wydajności, która zapewni spokój ducha najróżniejszym organizacjom.