Axis wprowadza dwa nowe produkty z serii AXIS P14 – kamery AXIS P1467-LE oraz AXIS P1468-LE, przeznaczone do pracy w różnych warunkach atmosferycznych, wyposażone w jednostkę głębokiego uczenia, która pozwala na prowadzenie zaawansowanej analityki na brzegu sieci.

Obie kamery nadają się do wszechstronnych zastosowań dozorowych, zapewniając znakomitą jakość obrazu o rozdzielczości 5MP do 30 kl./s lub 4K do 60 kl./s. Dzięki technologiom Lightfinder 2.0, Forensic WDR oraz OptimizedIR urządzenia gwarantują realistyczne kolory i znakomite odwzorowanie szczegółów w każdych warunkach oświetleniowych. Ponadto technologia edge-to-edge umożliwia podłączenie kamer do głośnika sieciowego Axis na potrzeby dwukierunkowej transmisji audio.

Urządzenia są oparte na najnowszym procesorze SoC od Axis oraz posiadają fabrycznie zainstalowaną aplikację AXIS Object Analytics, która umożliwia detekcję i klasyfikację osób, pojazdów oraz typów pojazdów, w sposób dostosowany do potrzeb klienta.

Te gotowe do montażu na zewnątrz urządzenia, wykonane w klasach ochrony IP66/67, NEMA 4X oraz IK10, są niepodatne na pył, deszcz, śnieg i uderzenia. Kamery są odporne także na działanie wiatru o prędkości do 50 m/s. Ponadto wbudowane funkcje cyberbezpieczeństwa ułatwiają zapobieganie nieautoryzowanemu dostępowi i zabezpieczają system. Przykładowo funkcja Axis Edge Vault chroni identyfikator urządzenia Axis i upraszcza autoryzację produktów Axis w sieci.

Najważniejsze cechy:
• Technologie Lightfinder 2.0, Forensic WDR i OptimizedIR
• Funkcje analizy z głębokim uczeniem
• Złącza audio i we/wy
• Wbudowane cyberzabezpieczenia
• Odporność na uderzenia i warunki atmosferyczne