NEC Display Solutions wprowadza trzy nowe modele komputerów Slot-In PC, które kompatybilnym monitorom wielkoformatowym i projektorom umożliwiają wyświetlanie treści bez konieczności używania zewnętrznych komputerów, okablowania, instalacji i zasilania.

Wszystkie trzy nowe modele są zgodne ze standardem Open Pluggable Specification (OPS), stworzonym w wyniku strategicznej współpracy pomiędzy firmami NEC i Intel Corporation. Są kompatybilne z monitorami wielkoformatowymi NEC z gniazdami rozszerzeń typu STv2 lub DualSlot, jak również z projektorami instalacyjnymi NEC z serii PX oraz PH.

Flagowy model z procesorem trzeciej generacji Intel Core i7 zapewnia najwyższą wydajność w najbardziej wymagających zadaniach. Jest idealny do zastosowań wymagających dużej mocy, takich jak oprogramowanie Hiperwall czy instalacje Multi touch i 3D, a także w systemach digital signage i pomieszczeniach kontrolnych. Wymagający użytkownicy mogą zdecydować się na wersję z procesorem Intel Core i5, również wyprodukowanym w technologii 22nm. Ten wydajny procesor w połączeniu z 4GB pamięci RAM oraz układem graficznym Intel HD zapewnia modułowi 26 proc. większą moc obliczeniową i 45 proc. lepszą wydajność grafiki w porównaniu z jego poprzednikiem. Dzięki temu idealnie nadaje się do wymagającego streamingu wysokiej rozdzielczości oraz do wyświetlania kontentu interaktywnego. W przypadku użytkowników o niższych wymaganiach i mniejszym budżecie idealnie sprawdzi się model z procesorem Intel Atom 2 x 1.6GHz OPS i zintegrowanym układem graficznym. Jest rozwiązaniem dedykowanym do wyświetlania statycznego kontentu, takiego jak np. informacje o lotach w portach lotniczych.

W porównaniu do poprzednich modeli, nowe komputery dysponują większą mocą graficzną do płynnego wyświetlania treści w rozdzielczości Full HD. Ponadto posiadają szerszy wybór złączy, w tym dwa porty USB (USB 2.0 w wersji z procesorem Intel Atom i USB 3.0 w modułach z procesorami Intel Core i5 i Core i7) oraz slot kart pamięci SD, jak również bezprzewodową i przewodową łączność sieciową. Dodatkowo są konfigurowalne pod kątem pamięci operacyjnej i masowej oraz preinstalowanego systemu operacyjnego.

Komputery NEC Slot-In PC z procesorami Intel Atom, Intel Core i5 oraz Intel Core i7 są już dostępne na rynku. Sugerowana cena detaliczna netto modelu z procesorem Intel Atom to 3100 zł, modelu z procesorem Intel Core i5 – 6000 zł, natomiast wersji z procesorem Intel Core i7 – 7000 zł. Wszystkie modele są objęte 3-letnią gwarancją.