Oferta serwerów dedykowanych OVH dostosowuje się do zmieniających się potrzeb klientów. Cztery linie produktowe ułatwią wybór rozwiązania przy zachowaniu podstawowych wartości, takich jak dostępność i elastyczność oraz komponenty najnowszej generacji. Linia produktów OVH Rise łączy prostotę i wysoką wydajność, spełniając potrzeby bardzo małych firm; linia Advance jest przeznaczona dla małych i średnich firm i umożliwia szybkie wdrażanie aplikacji; linia Infrastructure jest natomiast skierowana do przedsiębiorstw i organizacji o wysokich wymaganiach w zakresie mocy obliczeniowej, pamięci masowej i pasma sieciowego; z kolei linia HG szczególnie kierowana jest firm wymagających rozwiązań do intensywnego przetwarzania danych, zastosowań Big Data oraz tworzenia infrastruktur o bezkompromisowej wydajności.

Niezależnie od tego czy chodzi o migrację do chmury, wsparcie rozwoju firmy, czy spełnienie krytycznych wymagań biznesowych, cztery nowe linie serwerów fizycznych OVH oferują szerokie spektrum konfiguracji, w których zastosowano najnowsze innowacje technologiczne. Klienci zyskują zatem zoptymalizowane rozwiązania dostosowane do ich indywidualnych, specyficznych potrzeb.
– Na rynku, na którym oferta chmurowa staje się coraz bardziej rozbudowana i skomplikowana, my wybraliśmy prostotę, która w żaden sposób nie ogranicza atutów rozwiązań OVH, takich jak konkurencyjny wskaźnik wydajności do ceny, różnorodność modeli oraz szybkość wdrożenia – powiedział Xavier Perret, wiceprezes, dyrektor ds. rozwiązań cyfrowych i marketingu w OVH. – OVH podtrzymuje swoją wizję chmury smart (z ang. simple, multilocal, accessible, reversible, transparent), czyli prostej, dostępnej lokalnej, przystępnej, odwracalnej i transparentnej.

OVH – najlepsze serwery dedykowane w swojej klasie, gotowe do pracy w zaledwie 120 sekund. Na stronie OVH.pl firmy mogą znaleźć serwery najbardziej odpowiadające ich oczekiwaniom i potrzebom w zakresie krytyczności infrastruktury. Dzięki kompleksowej kontroli linii produkcyjnej i zautomatyzowanym procesom, OVH nie tylko umożliwia swoim klientom wybór jednego lub więcej dedykowanych serwerów za pomocą jednego kliknięcia, ale przede wszystkim udostępnia je w ciągu zaledwie 120 sekund. To znacząca korzyść w sytuacji, gdy szybka dostawa jest kluczem do konkurencyjności firmy.

Dzięki technologii vRack łączenie dedykowanych serwerów w sieć prywatną jest bardzo proste, podobnie jak kojarzenie ich z innymi usługami chmury prywatnej lub chmury publicznej OVH, aby móc dynamicznie skalować infrastrukturę zgodnie z aktualnymi potrzebami oraz budować środowiska hybrydowe.

Tak jak wszystkie dedykowane serwery OVH, nowe linie serwerów spełniają najostrzejsze standardy bezpieczeństwa, zgodnie z normą ISO/IEC 270011. Ponadto oferowana w standardzie ochrona anty-DDoS powstrzymuje wszystkie rodzaje ataków DDoS przez całą dobę, bez żadnych ograniczeń co do ich rozmiaru oraz czasu trwania. Dane użytkowników są dostępne i chronione w centrum danych wybranym przez klienta. Dodatkowo w wybranych liniach pojawi się możliwość zwiększenia przepustowości dla sieci wewnętrznej (vRack) oraz zewnętrznej do 10 Gbps, co jest odpowiedzią na potrzeby wielu współczesnych biznesów.