Na targach Integrated Systems Europe (ISE) 2018, Sharp pokazuje swoją jak do tej pory największą ofertę uniwersalnych rozwiązań Digital Signage, wzmocnioną przez dwie serie inteligentnych monitorów do podstawowych zastosowań, opcjonalne moduły System on Chip (SoC) i Mini OPS oraz bogatą gamę aplikacji oferowanych przez niezależnych producentów.

Sharp ogłosił również, że Sharp Open Architecture Platform obejmuje obecnie przeznaczone dla sklepów i korporacji rozwiązania Digital Signage pochodzące od siedmiu głównych producentów oprogramowania z tej branży – w tym CityMeo, Grassfish, Stino i Signagelive.
Sharp prezentuje dwie nowe serie 40-calowych inteligentnych ekranów do zastosowań podstawowych – PN-M i PN-B. Serie PN-M401 i PN-B401 stworzono z myślą o zastosowaniach wymagających pracy w trybie 24/7. Seria PN-B została stworzona do typowych zastosowań 16/7.

Sharp pozwala klientom w pełni rozwijać kreatywność w tworzeniu instalacji Digital Signage, ponieważ monitory obu serii PN-M i PN-B można instalować ekranem do góry, do dołu, pochylone do przodu lub do tyłu (nawet o 90 stopni), a także zawieszać za cztery narożniki obudowy. Możliwości instalacji będą pokazane na stoisku, gdzie zaprezentowana będzie także unikalna łukowa konstrukcja złożona z pięciu monitorów serii premium Sharp PN-R496.

Nowe monitory Sharp do zastosowań Digital Signage oferują liczne opcje odtwarzania kontentu – dzięki wbudowanemu inteligentnemu oprogramowaniu, które umożliwia różne metody sterowania wyświetlanymi materiałami – od najprostszych po bardzo złożone.

Z myślą o prostych instalacjach Sharp zaprezentuje na targach ISE swoje własne darmowe oprogramowanie e-Signage. Wersja oprogramowania S Player jest fabrycznie instalowana w module SoC w monitorach serii PN-M i PN-B, dzięki czemu monitory są gotowe do pracy od razu po zakupie.

Z myślą o bardziej złożonych instalacjach najważniejszym twórcom oprogramowania Digital Signage udostępniono poprzez program partnerski (Sharp Open Architecture Platform) platformę Sharp SoC dla systemów for Android™. Platforma umożliwia firmom stosowanie wyspecjalizowanego oprogramowania, które odpowiada ich potrzebom. Sharp ogłasza, że z platformą nawiązali współpracę kolejni producenci i aktualnie ich lista obejmuje takich twórców oprogramowania jak CityMeo, Easyscreen, Grassfish, Signagelive, Stino, Navori i Videro.

Sharp oferuje również inny sposób poszerzana możliwości monitorów serii PN-M i PN-B poprzez gniazdo modułów Mini OPS. Trzy typy modułów Mini OPS (komputer, komunikacja bezprzewodowa i interfejs HDBaseT) dają użytkownikom dodatkowe możliwości wyświetlania obrazu i interaktywnej komunikacji z monitorami. Kompaktowe moduły Mini OPS są łatwe w instalacji, użytkowaniu i utrzymaniu.

Część stoiska będzie przekształcona w ekspozycję Sharp Shop, która demonstruje możliwości Digital Signage w punktach handlowych. 40- i 50-calowe monitory serii PN-B będą ustawione w orientacji poziomej i pionowej, wyświetlając cyfrowe plakaty i materiały wideo z pokazami mody przesyłane przez oprogramowanie pracujące w module Sharp SoC. W ten sposób zaprezentowana będzie wydajność i niezależność naszych rozwiązań.

– Sieci handlowe cały czas ewoluują i dlatego bardzo ważne jest posiadanie rozwiązań, które wspierają tworzenie i wyświetlanie materiałów różnego typu, niezależnie od tego czy mają one promować nowe oferty, czy po prostu przyczyniać się do większej sprzedaży. Rozwiązania Digital Signage Sharp dają sieciom handlowym taką swobodę. Są łatwe w instalacji, a dzięki wbudowanemu inteligentnemu oprogramowaniu, sieci handlowe mogą łatwo wykorzystać je do aranżacji atrakcyjnych przestrzeni w dowolnym czasie i miejscu – komentuje Birgit Jackson, Commercial Director w Sharp Visual Solutions Europe.