Bricomarché, sieć supermarketów typu „dom i ogród”, konsekwentnie realizuje strategię rozwoju na polskim rynku i otwiera dwie nowe placówki z atrakcyjną ofertą produktów do domu i ogrodu dla lokalnych mieszkańców. Jedna mieści jest w województwie lubelskim, w Międzyrzecu Podlaskim, druga – w województwie śląskim, w Rudzie Śląskiej – Halembie.

Nowo otwarte Bricomarché w Międzyrzecu Podlaskim jest pierwszym punktem sieci w tej miejscowości, mieści się przy ul. Jelnickiej 2B i posiada prawie 2400 mkw. powierzchni handlowej oraz 1100 mkw. ogrodu zewnętrznego z wiatą budowlaną. Sklep prowadzi małżeństwo lokalnych przedsiębiorców, od lat związanych z Grupą Muszkieterów, Dorota i Jarosław Włodkowscy, a łącznie pracuje w nim niemal 30-osobowa kadra, służąca pomocą klientom dokonującym wyboru spośród szerokiego wachlarza oferowanych produktów. Do dyspozycji kupujących jest szeroka oferta produktowa z kategorii takich jak: ogród, artykuły do majsterkowania, materiały budowlane oraz artykuły dekoracyjne, 3 kasy tradycyjne i 73 przysklepowe miejsca parkingowe dla zmotoryzowanych mieszkańców.

– Jesteśmy z żoną niezwykle szczęśliwi, że wspólnie z Grupą Muszkieterów otworzyliśmy kolejną, drugą już placówkę pod szyldem Bricomarché, tym razem w Międzyrzecu Podlaskim. Jako właściciele analogicznego supermarketu typu „dom i ogród” w pobliskim Radzyniu Podlaskim wiemy, czego oczekują od nas lokalni mieszkańcy i jednocześnie klienci. Mamy też kompleksowe, stałe wsparcie od dużego, rozpoznawalnego brandu, co – nie ukrywam – daje nam większy kredyt zaufania na start ze strony klientów. Nie zmienia to faktu, że nieustannie musimy starać się o jak najszerszą ofertę jakościowych produktów w możliwie jak najniższych cenach, ponieważ konkurencja na rynku DIY jest duża – mówi Jarosław Włodkowski, właściciel sklepu Bricomarché w Międzyrzecu Podlaskim.

Druga, nowo otwarta placówka Bricomarché mieści się w Rudzie Śląskiej przy ul. Kłodnickiej 56F. Analogicznie do nowego punktu w Międzyrzecu Podlaskim, jest także pierwszą placówką sieci w tej miejscowości, a dodatkowo pierwszym punktem, który poprowadzą nowi przedsiębiorcy Grupy Muszkieterów, Angelika Baj oraz Artur Halapacz. Powierzchnia sklepu wynosi 1700 mkw., a ogród zewnętrzny to dodatkowe 1500 mkw. Do dyspozycji klientów są: 3 kasy tradycyjne, 168 przysklepowych miejsc parkingowych, a co najważniejsze 20-osobowa załoga placówki, chętnie służąca doświadczeniem i rekomendacjami w przypadku dylematów zakupowych.

– O założeniu własnego biznesu myślałam już od bardzo dawna. Dzięki zaufanemu partnerowi, jakim jest Bricomarché, moje marzenie mogło się spełnić. Działając pod znanym i docenianym przez Polaków szyldem, otrzymuję kompleksowe wsparcie w zakresie logistyki, marketingu, IT, zakupów czy pakietu szkoleń. Tym samym prowadzenie biznesu jest bardziej komfortowe niż w przypadku działania w pojedynkę – mówi Angelika Baj, właścicielka sklepu Bricomarché w Rudzie Śląskiej – Halembie.

Elementem łączącym obie placówki jest nie tylko dostępność szerokiego asortymentu do domu i ogrodu w atrakcyjnych cenach (w obu przypadkach ok. 25 tys. referencji), ale także dodatkowych usług takich jak: transport zakupionych artykułów pod wskazany adres, cięcie materiałów drewnianych i drewnopochodnych czy wycinanie otworów w zlewozmywakach. Zarówno w jednym, jak i drugim sklepie klienci mają również możliwość osobistego odbioru produktów zamówionych drogą internetową.