W punktach sieci Moje Doładowania ruszyła nowa usługa, pozwalająca na zakup doładowań do konsol i gier on-line typu Free-to-play. Najnowsza propozycja to efekt współpracy BillBird, operatora sieci Moje Doładowania oraz firmy SEDOC.

Zakup gier za pośrednictwem terminali płatniczych to oferta skierowana przede wszystkim do młodych ludzi oraz do osób chcących zachować anonimowość podczas zakupów.

– Zdajemy sobie sprawę, że młodzież nie posiada kont bankowych, ale otrzymuje tzw. kieszonkowe. Z kolei wiele osób starszych nadal z rezerwą podchodzi do płatności kartą w Internecie. Niektórzy fani gier będą woleli zapłacić np. za nowy czołg, magię czy zaczarowany miecz gotówką, niż tłumaczyć żonie, dlaczego z konta ubyło odrobinę oszczędności. Właśnie takim odbiorcom dedykujemy nasze usługi – tłumaczy Łukasz Kafel, dyrektor ds. badań i rozwoju w firmie BillBird.

– Zakup i aktywacja gier są bardzo proste – wystarczy udać się do najbliższego punktu sieci Moje Doładowania, którego adres znajduje się na stronie www.sedoc.pl, oraz zakupić wybrany produkt, następnie należy na stronie internetowej sedoc.pl w odpowiedniej rubryce wpisać kod z paragonu. W zamian otrzymujemy kolejny kod wymagany dla jednego z systemów. Cały proces jest intuicyjny i nie wymaga zaawansowanej wiedzy – wyjaśnia Dariusz Zaremba, prezes SEDOC.

Obecnie w ofercie dostępne są doładowania kont dla konsol Microsoft Xbox oraz Sony PlayStation, doładowania na zakup waluty (złota) do bijących rekordy popularności gier z platformy Wargaming.net, a także klucze aktywacyjne do gry Don’t Starve – dodaje Łukasz Kafel.