Samsung Electronics Polska wprowadza do sprzedaży monitory profesjonalne 8K z serii QPR. Najnowsze urządzenia z rodziny wyświetlaczy profesjonalnych, oferują najwyższą jakość wyświetlanego obrazu, szczególnie ważną dla klientów biznesowych. Ekran wyposażony jest w matrycę o rozdzielczość 33 mln pikseli, a funkcja upscalingu AI znacząco poprawia jakość obrazu.

Odpowiednia prezentacja produktu i budowa właściwej atmosfery w obiekcie handlowym, pomaga nie tylko w przekonaniu klienta do zakupu, ale także w budowaniu pozytywnych doświadczeń. Wykorzystanie nowych ekranów QLED 8K z serii QPR pomoże przykuć uwagę klienta i zapewni możliwość wyświetlania treści w najwyższej możliwej jakości w nadchodzących latach bez konieczności wymiany urządzeń.
Monitory profesjonalne QLED 8K z serii QPR dostępne są w dwóch rozmiarach: 82 i 98 cali. Zastosowana matryca oferuje 4-krotnie wyższą rozdzielczość niż UHD i 16-krotnie wyższą niż FHD. Wykorzystanie pełnego potencjału monitora możliwe jest dzięki autorskiemu rozwiązaniu Upscalingu AI[1]. Wbudowany procesor Samsung Quantum 8K wykorzystujący algorytmy uczenia maszynowego gwarantuje, że wyświetlony obraz będzie wyraźniejszy i bardziej szczegółowy. Algorytmy AI na bieżąco porównują dane z milionów obrazów, aby zredukować szumy i poprawić detale.
Kolejnym autorskim rozwiązaniem wykorzystanym w serii QPR jest technologia QLED, która zapewnia wyświetlanie 100% natężenia koloru w oparciu o ponad miliard barw. Gwarantuje to, że bez względu na otoczenie, oglądający doświadczą bardzo wiernie odwzorowanych kolorów. Obraz wyświetlany na monitorach 8K z serii QPR jest wspierany również przez dynamiczny HDR, który dopasowuje ustawienia dla każdej sceny. Dzięki jasności szczytowej wynoszącej 4000 nitów i rozdzielczości 8K sceny są bardziej dynamiczne i żywsze. Natomiast technologia HDR+ pozwala na konwersję treści SDR do HDR.

QLED 8K Signage oferuje wbudowaną technologię system-on-chip (SoC), która pozwala na wyświetlanie treści do 8K bez potrzeby stosowania dodatkowych zewnętrznych odtwarzaczy  a dzięki oprogramowaniu MagicINFO możliwe jest zdalne zarządzenie treścią i samym monitorem. Odtwarzanie treści 8K z zewnętrznych źródeł możliwe jest za pomocą tylko jednego kabla HDMI, co ogranicza liczbę przewodów. Ekrany oferują również rozbudowaną kompatybilność z HTML5, dzięki czemu możliwe jest wyświetlanie treści z sieci.

Klienci biznesowi docenią fakt, że ekran charakteryzuje się prostą i elegancką budową z cienkimi ramkami, co pozwala na wkomponowanie go w każdą przestrzeń. Niewątpliwą zaletą jest możliwość przymocowania monitora na płasko do ściany, dzięki zastosowaniu złącza One Connect. Jeden cienki przewód idealnie chowa się w tunelach do prowadzenia kabli.