Axis informuje o wprowadzeniu na rynek serii produktów AXIS S12 obejmującej cztery serwery rejestrujące, które sprawdzą się przy wymagających zastosowaniach. Ponadto firma prezentuje rejestrator AXIS S3008 Recorder — łatwe w montażu rozwiązanie do nagrywania obrazu w jakości Ultra HD, zintegrowane z oprogramowaniem do zarządzania materiałem wizyjnym AXIS Companion.

Seria AXIS S12 została zaprojektowana z myślą o cyberbezpieczeństwie. Wbudowany moduł TPM (Trusted Platform Module) 2.0 umożliwia bezpieczne szyfrowanie zarówno dysku z systemem operacyjnym, jak i przechowywanego materiału wizyjnego. Urządzenia dostępne są w dwóch formatach — Rack i Tower — zawierają elementy najnowszej generacji oraz zapewniają obsługę zaawansowanych aplikacji i funkcji. Jako element kompleksowego rozwiązania Axis są dostarczane z licencjami AXIS Camera Station i fabrycznie skonfigurowanym oprogramowaniem. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest duża skalowalność, a mnogość dostępnych konfiguracji RAID sprawia, że nowe serwery rejestrujące stanowią elastyczną systemową pamięć masową, która pozwala na uproszczoną rozbudowę istniejących już systemów.

Ponadto intuicyjny kreator instalacji i zestaw narzędzi AXIS Recorder Toolbox zapewniają bezproblemową instalację urządzeń. Seria AXIS S12 obejmuje także usługi takie jak zachowanie dysku twardego, system wsparcia klienta w wypadku wystąpienia problemów, a także 5-letnią gwarancję.

AXIS S3008 Recorder natomiast, to wysoce wydajny rejestrator wyposażony w przełącznik PoE obsługujący nawet 8 kamer, dysk twardy spełniający wymogi systemów dozoru i łącze gigabitowe do nagrywania wideo w jakości Ultra HD. Urządzenie poddano intensywnym testom integracyjnym z szeroką gamą produktów Axis, tak by zapewnić wygodę rozbudowy systemu o dodatkowe rejestratory i inne elementy monitoringu. Przykładowo, możliwe jest dodanie głośników sieciowych służących np. do komunikacji z personelem lub wideodomofony sieciowe umożliwiające identyfikację audiowizualną i zdalną kontrolę wejść.

Rejestrator AXIS S3008 Recorder zapewnia dostęp do materiałów wideo z dowolnego miejsca na świecie dzięki zaawansowanej technologii Axis Secure Remote Access. Dodatkowo produkt jest objęty 3-letnią gwarancją z opcją wydłużenia jej o kolejne 2 lata.

Seria AXIS S12 – najważniejsze cechy:
• Skalowalne i wydajne rozwiązanie
• Pojemność pamięci masowej od 16 TB do 192 TB
• Elastyczne opcje pamięci masowej obejmujące technologię RAID
• W zestawie z licencją AXIS Camera Station
• Szerokie wsparcie klienta i 5-letnia gwarancja

AXIS S3008 Recorder – najważniejsze cechy:
• Kompaktowy rejestrator z wbudowanym przełącznikiem PoE
• Bezproblemowa instalacja i obsługa
• Dysk twardy spełniający wymogi systemów dozoru
• Port USB do eksportowania materiałów wideo
• Do 5 lat gwarancji