Podczas ISE 2015 Panasonic zaprezentował nowe rozwiązania profesjonalne Digital Signage. W ofercie pojawiły się trzy nowe serie monitorów o większych przekątnych, cienkich ramkach
i usprawnionej łączności. Modele z linii LF8, LF80 i LFE8 oferują najwyższą w swojej klasie niezawodność, jasny i wyraźny obraz oraz dużą elastyczność.

W skład nowych serii monitorów Panasonic wchodzi łącznie dziesięć modeli – urządzenia klasy premium z serii LF80 o jasności obrazu 700 cd/m2, modele standardowe LF8 o jasności 500 cd/m2,
a także najprostsze monitory LFE8 o jasności 350 cd/m2. Wszystkie modele to wyświetlacze Full HD z podświetlaniem LED.

Monitory profesjonalne z serii LF80 oraz LF8 zostały wyposażone w wytrzymały panel IPS zapewniający szeroki kąt widzenia oraz wysoką odporność na wypalanie się obrazów statycznych. Zostały one tak zaprojektowane, by pracować 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Obie serie wyróżnia obudowa o cienkiej 12-milimetrowej ramce oraz głębokości niespełna 60 mm. Dodatkowo modele te są wyposażone w złącze DVI-D, które daje możliwość łańcuchowego połączenia do dziesięciu monitorów oraz opcję klonowania USB.

Seria LFE8 dzięki wykorzystaniu podświetlenia LED zapewnia wysoką jakość obrazu oraz niski pobór mocy. Z urządzeń można tworzyć wieloekranowe ściany wizyjne w konfiguracji 5×5. Połączenie monitorów ułatwia funkcja przybliżania, cienka ramka o grubości 7,5 mm[1], a także możliwości instalacji w trybie portretowym[2] oraz opcja klonowania USB.

Aby ograniczyć okablowanie oraz wyeliminować potrzebę wykorzystania dekoderów, wszystkie nowe ekrany Panasonic mają wbudowany Simple Signage Player, który dekoduje wiele formatów wideo
z urządzeń USB.

Seria LF80 oferuje także funkcję Digital Link™, dzięki której sygnały wideo, audio i sterowania o rozdzielczości 1080/60p, można transmitować za pomocą jednego kabla LAN na odległość do
100 metrów.

Z wyjątkiem serii LFE8, wszystkie wyświetlacze wyposażone są w funkcję przełączania awaryjnego (ang. Quick Failover and Failback). Dzięki temu, jeśli w przesyłaniu głównych sygnałów wideo i audio wystąpi przerwa, system natychmiast to wykryje i przełączy się na sygnały zastępcze.

Serie LF80 i LF8 (dostępne w rozmiarach 42, 49 i 55 cali) będą dostępne na polskim rynku u Autoryzowanych Dystrybutorów Panasonic od lipca tego roku. Natomiast seria LFE8 (w rozmiarach 43, 48, 55 i 65 cali) będzie dostępna już od maja.