Brother zaprezentował dwie szybkie drukarki etykiet z serii P-touch. Nowe modele charakteryzują się wysoką prędkością druku, szerokim wyborem taśm oraz wygodną obsługą.

Brother P-touch P900W i P950NW to niezawodne i intuicyjne w obsłudze nabiurkowe drukarki etykiet, zaprojektowane z myślą o użytkownikach wymagających zaawansowanych rozwiązań znakowania w biurze. Urządzenia kierowane są m.in. do sektora handlu detalicznego, służby zdrowia oraz firm gastronomicznych.

Modele oferują najwyższą prędkość druku w swojej klasie wynoszącą do 60 mm na sekundę w wysokiej rozdzielczości oraz umożliwiają druk na etykietach o szerokości od 3.5 do 36 mm, gdzie maksymalna wysokość zadruku wynosi 32 mm.

P-touch P900W i P950NW posiadają interfejs USB i WiFi umożliwiające drukowanie z kilku urządzeń jednocześnie. Dodatkowo PT-P950NW oferuje łączność z siecią przewodową i opcjonalny moduł Bluetooth pozwalający na tworzenie spersonalizowanych etykiet na żądanie bez konieczności podłączania drukarki do komputera.

Modele są kompatybilne z systemami Windows, Mac OS, iOS i Android. W ramach pakietu dostępne jest darmowe oprogramowanie do projektowania etykiet oraz rozwiązanie umożliwiające integrację urządzeń z zastaną infrastrukturą IT.

Produkty zostały wyposażone w odcinarkę do łatwego oddzielania etykiet. Opcjonalny panel dotykowy z podświetlanym wyświetlaczem LCD oferuje drukowanie etykiet bez konieczności korzystania z komputera oraz zawiera wbudowany zegar, który pozwala na proste umieszczenie na etykietach daty przydatności czy zapakowania produktów spożywczych lub zwrotów typu: „najlepiej spożyć przed”. Szybkie odklejanie etykiet skraca natomiast czas pracy.

Brother P-touch P900W i P950NW pozwalają na drukowanie kodów, obrazów i danych z arkuszy kalkulacyjnych. Z drukarek można korzystać także poza pomieszczeniami bez udziału adaptera poprzez umieszczenie w nich opcjonalnych baterii litowo-jonowych.

Brother PT-P900W i PT-P950NW pozwalają użytkownikom drukować na taśmach Brother TZe, w których zastosowana została opatentowana przez producenta technologia laminowania. Taśmy te składają się z sześciu warstw, tworzących cienką i bardzo wytrzymałą etykietę. Znaki nanoszone są metodą termotransferu i umieszczane pomiędzy dwoma ochronnymi warstwami PET (folia poliestrowa). Takie rozwiązanie zabezpiecza je przed cieczami, tarciem, temperaturą, chemikaliami oraz światłem słonecznym. Przeprowadzone testy taśm dają gwarancję wysokiej jakości oraz dużej wytrzymałości. Nośniki są również wygodne w użyciu – charakteryzują się łatwą w odklejeniu warstwą zabezpieczającą oraz dobrą przyczepnością.