Panasonic Healing&Cooling Solutions rozszerzył swoją ofertę agregatów skraplających z serii CR dla chłodnictwa o model 4 HP do średnich i niskich temperatur. Ta rosnąca gama wysokiej jakości rozwiązań chłodniczych, zasilanych naturalnym czynnikiem CO₂, zapewnia wydajność od 2 do 16 kW. Jednostki można zastosować w szafach chłodzących, komorach chłodniczych i zamrażarkach wykorzystywanych w handlu detalicznym żywnością, hotelach, sklepach ogólnospożywczych, na stacjach benzynowych, w służbie zdrowia (np. laboratoriach farmaceutycznych), przemyśle i magazynach.

Niezawodna jakość
Dzięki ponad 15-letniemu doświadczeniu w produkcji urządzeń dla chłodnictwa firma Panasonic wypracowała doskonałe metody kontroli jakości. Dwustopniowa sprężarka rotacyjna jest wyjątkową technologią i została zaprojektowana tak, żeby sprostać pracy w ekstremalnych warunkach, zachowując jednocześnie wysoką wydajność i skuteczne działanie.

Dodatkową korzyścią jest cicha praca tej kompaktowej jednostki – maksymalnie 33 dB(A). To sprawia, że jest to idealne rozwązanie do ekspozycji mrożonych i schłodzonych towarów w strefach klientów, utrzymując jednocześnie komfortowe warunki. Co więcej, produkty z tej serii zostały ulepszone i mogą pracować nawet w temperaturze -20ºC.

Elastyczna instalacja
Jednostka ma długość orurowania do 50 metrów, co umożliwia elastyczną instalację w różnych konfiguracjach. Ponadto posiada możliwość podłączenia wielu parowników, wewnętrzny zbiornik cieczy 7L oraz ułatwione podłączenie dla kanału wylotowego dzięki konstrukcji złożonej z jednego wentylatora o ciśnieniu statycznym 50 Pa. Wszystkie te elementy umieszczone w kompaktowej i lekkiej obudowie składają się na urządzenie klasy premium.

Dodatkowo jednostki wyposażone są w wewnętrzne połączenie dla nadmiarowego zaworu bezpieczeństwa PRV, które umożliwia zarówno pozostawienie PRV wewnątrz, jak i przedłużenie rury do montażu na zewnątrz obudowy. Nowy model posiada również filtr ssawny oraz osuszacz filtra, co ułatwia montaż i prawidłową pracę.

Zrównoważone rozwiązanie
Przy konstruowaniu urządzenia zdecydowano się wykorzystać naturalny czynnik chłodniczy CO₂, który nie jest toksyczny, ani palny, jak substancje alternatywne, a dodatkowo jego ODP jest równy 0, a GWP – 1, co oznacza, że jest przyjazny środowisku. W przypadku wycieku, do atmosfery uwalniane są tylko naturalne substancje. Jednostka może także odzyskiwać ciepło. Systemy są kompatybilne z najbardziej odpowiednimi rozwiązaniami sterowania na rynku (RS485 Modbus).

Dzięki rozwiązaniom dla chłodnictwa wykorzystującym czynnik CO₂, sprzedawcy detaliczni i punkty sprzedaży żywności mogą poczynić długoterminowe oszczędności, a także spełnić wymagania, wynikające z europejskich przepisów dotyczących systemów chłodzenia.