Panasonic zaprezentował dwa nowe wyświetlacze LED Full HD do tworzenia wielkoformatowych ścian wizyjnych. Urządzania będzie wyróżniać najcieńsza na rynku 3,5-milimetrowa ramka oraz możliwość ciągłej pracy 24/7.

Najnowsze serie wyświetlaczy Panasonic to urządzenia zaprojektowane z myślą o instalacjach digital signage w przestrzeniach publicznych, szczególnie do pracy przy bardzo jasnym oświetleniu. Znajdą także zastosowanie wśród profesjonalistów z branży rozrywkowej oraz wynajmu.

Model TH-55LFV60 oferuje jasność obrazu na poziomie 700 cd/m2 i jest pokryty błyszczącą powłoką antyrefleksyjną, która doskonale sprawdza się na przykład w galeriach handlowych, szczególnie w prezentacji mody. Tym samym wyświetlacz uzupełnia obecne już na rynku modele TH-55LFV70, które zapewniają tę samą jasność oraz przekątną ekranu, lecz wykorzystują matową powłoką antyrefleksyjną.

Z kolei druga nowość – model TH-55LFV6 wyświetla obrazu o jasności 500 cd/m2 i jest wyposażony w standardowy filtr antyrefleksyjny. Posiada on najcieńszą na rynku ramkę o szerokości 3,5 mm, dzięki czemu pozwala na tworzenie niemal bezszwowych ścian wideo. Dodatkowo zapewnia niezwykle szeroki kąt widzenia na poziomie 178° za sprawą panelu IPS.

Wprowadzane wyświetlacze LFV60W i LFV6W zastąpią obecne modele 55LFV5 i LF50. Nowe urządzenia gwarantują większą niezawodność, dzięki możliwość ciągłej pracy w trybie 24/7 oraz zintegrowanej funkcji awaryjnego przełączania sygnału (ang. Quick Failover and Failback). Co ważne, oba wyświetlacze zostały wyposażone w tryb wstępnego dopasowania optymalnej jakości obrazu. To oznacza, że w zależności od miejsca przeznaczonego na instalację integratorzy mogą wybrać wstępnie skonfigurowane ustawienia najbardziej odpowiednie dla danej przestrzeni. Z kolei użytkownicy mogą zwiększyć nasycenie braw, kontrast lub szczegółowość obrazów, tak by skupić na nich uwagę widzów, przechodniów bądź klientów.

Modele LFV60W i LFV6W wyróżnia także łatwość obsługi. Wbudowany odtwarzacz multimedialny pozwala na odtwarzanie filmów i obrazów z pamięci USB, a także synchronizację odtwarzanego materiału na wielu ekranach. Dodatkowo w połączeniu z oprogramowaniem służącym do monitorowania i sterowania pracą wielu urządzeń, możliwa jest zdalna zmiana wyświetlanych z odtwarzacza treści za pośrednictwem sieci LAN.

Modele TH-55LFV60W i TH-55LFV6W do sprzedaży trafią odpowiednio w grudniu 2015 roku i w styczniu 2016 roku.