Panasonic uzupełnił ofertę monitorów sieciowych LFE8 o nowe urządzenia oznaczone symbolem EF1. Pierwszy model o przekątnej 32 cali właśnie pojawił się na rynku. Pozostałe monitory o przekątnych 75 i 84 cali będą dostępne w październiku.

Wyświetlacze EF1, wykorzystujące panel IPS, zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu jak najwyższej jakości obrazu, niezawodności oraz szerokiej funkcjonalności przy jednoczesnej minimalizacji potrzeby wykorzystania urządzeń zewnętrznych. Każdy z modeli posiada wbudowany odtwarzacz multimedialny USB, który eliminuje konieczność zastosowania dekodera lub podłączenia komputera. Z jego pomocą i za pośrednictwem sieci LAN możliwe jest odtwarzanie treści na wielu ekranach jednocześnie.

Linia EF1 obejmuje trzy modele w rozmiarach 84, 75 i 32 cali. Stanowi uzupełnienie dla obecnych już na rynku monitorów LFE8 o przekątnych 43, 48, 55 i 65 cali. Co ważne, urządzenia są kompatybilne z bezpłatnym oprogramowaniem Panasonic służącym do monitorowania i sterowania siecią monitorów za pomocą jednego komputera. Możliwa jest m.in. dystrybucja treści do wielu wyświetlaczy za pośrednictwem komputera, automatyczne zarządzanie zasilaniem, przełączanie sygnału na port USB i odtwarzanie treści zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Oprogramowanie sprawdza się przede wszystkim w showroomach, sieciach handlowych, szkołach oraz biurach.

W podstawowym wyposażeniu modeli EF1 znajdują się m.in. dwa wejścia HDMI, DVI-D, USB, a także złącza LAN, RS-232C oraz wejście/wyjście IR. W sumie urządzenia są w stanie obsługiwać aż 59 rodzajów sygnałów PC.

– Za sprawą wydajnej technologii LED, jasności na poziomie 350 cd/m2 oraz rozdzielczości Full HD nowe monitory EF1 gwarantują szerokie kąty widzenia i doskonałe odwzorowanie kolorów. Dzięki temu stanowią bardzo opłacalne kosztowo i jednocześnie wysokiej jakości rozwiązanie dla biur, sieci handlowych oraz placówek edukacyjnym – mówi Enrique Robledo, European Marketing Manager w Panasonic.

32-calowy monitor Panasonic EF1 jest dostępny u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic w cenie od 2000 zł netto.