Biorąc pod uwagę cele zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym, gdzie jednym z nim jest ograniczenie ilości odpadów opakowaniowych, coraz więcej firm poszukuje opakowań w pełni przyjaznych środowisku. Dlatego już dziś firma Silny&Salamon wprowadza zamknięcia do opakowań produktów spożywczych wykonane w całości z biomateriałów i nadające się do przetworzenia.
Zamknięcia, choć stanowią niewielki element całego opakowania, odgrywają ważną rolę w zapewnieniu świeżości produktów spożywczych i ochrony podczas przechowywania i transportu.
Dzięki nowości Silny&Salamon, papierowym klipsom wykonanym w 100% z biomateriałów i nadającym się do biodegradacji czy kompostowania, producenci żywności i sieci handlowe zyskają rozwiązanie wpisujące się w unijne wymogi opakowaniowe. Zamknięcia na rolce, wraz z urządzeniem do ręcznego klipsowania, tworzą zestaw, który ułatwia proces pakowania chleba, warzyw, owoców i innych artykułów spożywczych w siatki i torby plastikowe. Dostępna jest też opcja klipsów w kartoniku.
– Ze względu na regulacje prawne i rosnącą świadomość ekologiczną rynku stale poszukujemy innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą naszym klientom prowadzić działalność w sposób zrównoważony redukując zużycie surowców i generowanie odpadów. Dlatego zapraszam, by przetestować nowość w najbliższych dniach na naszym stoisku na Targach Warsaw Pack – zachęca Katarzyna Bieńkowska, prezes zarządu Silny&Salamon.
Papierowe zamknięcia pasują do obecnych maszyn do zamykania worków, co ułatwia producentom żywności i sieciom handlowym wdrażanie zasad gospodarki obiegu zamkniętego, bez konieczności zakupu dodatkowych urządzeń.
Nowy produkt to alternatywa dla plastikowych lub wielomateriałowych zamknięć np. drucików w syntetycznej powłoce. Jego skład eliminuje konieczność oddzielania materiałów z wieloskładnikowych produktów i zmniejsza całkowitą masę opakowań.
Klipsy dostępne są w dwóch kolorach (beżowy i biały) i różnych rozmiarach, można na nich także nanieść spersonalizowany nadruk. To proekologiczne i funkcjonalne rozwiązanie pozwoli dużym podmiotom zadbać o to, aby ich klienci korzystali ze zrównoważonych produktów w codziennych zakupach spożywczych.