Unit4, dostawca aplikacji dla sektora usług, chcąc zwiększyć innowacyjności produktów, wprowadza nowe rozwiązanie ‘People Platform’. Platforma stanowi fundament dla aplikacji biznesowych Unit4, dostarczając użytkownikom w proaktywny sposób informacje,pozwalające na większą efektywność pracy i automatyzację powtarzalnych czynności.

Rozwiązanie ‘People Platform’ wykorzystuje zaawansowane technologie, które w jeszcze większym stopniu dostosowują produkty Unit4 do indywidulanych potrzeb użytkowników. Zwiększa ich zaangażowanie poprzez pozytywne doświadczenia z użytkowania, elastyczne mechanizmy do rozbudowy aplikacji, dostarczanie kontekstowych informacji i możliwość tworzenia wartości dodanej, dla takich branż jak: edukacja, usługi profesjonalne, organizacje non profit, handel hurtowy, rachunkowość i usługi publiczne.

Poza flagowymi produktami Unit4 – ERP i Finanse, w przyszłości pozostałe aplikacje będą dostosowane do założeń ‘People Platform’. Aplikacje te mogą być stosowane w modelu chmury publicznej, prywatnej i on-premise. Unit4 w myśl idei ‘CloudyourWay’ zapewnia elastyczny model utrzymania baz danych oraz wysokie bezpieczeństwo przechowywanych danych.

„‘People Platform’ reprezentuje nowe podejście do aplikacji biznesowych dostarczanych dla sektora usług i sektora publicznego” powiedział Jose Duarte, CEO Unit4. „Koncentrujemy swoje wysiłki na innowacjach, mających wypełnić lukę jaka istnieje pomiędzy oczekiwaniami pracowników, co do prostoty aplikacji, a coraz bardziej złożonymi realiami biznesowymi. Dzięki nowej Platformie, nasze rozwiązania będą lepiej dostosowane do potrzeb użytkowników. Przyjmując to za standard we wszystkich naszych innowacyjnych przedsięwzięciach, sprawimy, że w przyszłości aplikacje biznesowe będą działać samodzielnie, w mniejszym stopniu angażując użytkowników,by mogli w pełni skupić się na obsłudze klienta.”

Jak podkreśla Ray Wang, główny analityk, założyciel i prezes Constellation ResearchInc: „W dobie rosnącej niepewności biznesowej, organizacje potrzebują aplikacji biznesowych, które utrzymają się w zawrotnym tempie zmian. Firmy, które nie posiadają odpowiedniej infrastruktury zapewniającej pracownikom możliwość szybkiej adaptacji do nowych warunków, muszą liczyć się z ryzykiem marginalizacji przez konkurencję. Cyfrowy darwinizm nie