Listopad i grudzień przyniosły Alei Bielany trzech nowych najemców. Na terenie centrum otwarto sklepy Pepco, Maxi Zoo oraz Design Optyk.
Koniec roku to dla rodzinnego centrum handlowego Aleja Bielany kolejni nowi najemcy i możliwości. W listopadzie na mapie centrum pojawił się salon optyczny Design Optyk, o powierzchni 56 m2, mający w swojej ofercie bogaty wachlarz oryginalnych opraw do okularów. Klienci mogą liczyć tu na fachową poradę i kompleksową obsługę z zakresu nowoczesnej optyki.

Równolegle z salonem optycznym swoje otwarcie miał sklep zoologiczny Maxi Zoo, który objął powierzchnię 517 m2. Klienci mogą przyjść ze swoim pupilem nie tylko po zakupy, ale także w celu zasięgnięcia porad ekspertów odnoście doboru odpowiedniej diety, pielęgnacji i dbania o zdrowie. Co ciekawe, Maxi Zoo nie prowadzi sprzedaży zwierząt, gdyż jest to wbrew polityce firmy.

Od grudnia klienci Alei Bielany mogą także zrobić zakupy w nowo otwartym salonie sieci Pepco. Dyskont od kilkunastu lat dynamicznie rozwija się w Polsce, zapewniając klientom łatwy dostęp do szerokiej i atrakcyjnej cenowo oferty odzieżowej oraz artykułów dekoracyjnych. W Alei salon o powierzchni 418 m2 ulokowany został na I piętrze.

Aleja Bielany to centrum handlowo – rozrywkowe, należące do IKEA Centres, w którym znajduje się 200 sklepów oraz największy sklep IKEA w Polsce. Na 145 000 m2 oferuje szeroką ofertę odzieży, obuwia i akcesoriów, kosmetyków, a także artykułów sportowych i wyposażenia wnętrz. W centrum znajduje się także hipermarket sieci Tesco. Posiada rozbudowaną ofertę rozrywkową, w tym bogaty wybór restauracji oraz dwupoziomowe kino Helios i klub Fitness Academy.

Goście Alei Bielany mogą pracować w bezpłatnej strefie co-workingowej, w której mogą nieodpłatnie korzystać z internetu oraz drukarki. Na zmęczonych pracą czeka dedykowana relaksowi strefa chillout. Najmłodsi goście centrum mogą bez opłat spędzić do dwóch godzin na zabawie pod opieką wykwalifikowanej kadry w dedykowanej im Alei Juniora.

Na zmotoryzowanych klientów czeka 4700 bezpłatnych miejsc parkingowych, w tym blisko 1000 na parkingu podziemnym, wyposażonym w system oznakowania wolnych miejsc. To największy parking przy centrum handlowym we Wrocławiu.

Aleja Bielany jako jedyna spośród polskich centrów handlowych została nominowana i wyróżniona europejską nagrodą podczas gali ICSC Shopping Centre Awards 2017 w kategorii rozbudowa lub przebudowa dużego lub bardzo dużego centrum handlowego. ICSC Shopping Centre Awards to nagroda, która od niemal 40 lat przyznawana jest nowo otwartym inwestycjom oraz centrom handlowym, które z sukcesem przeszły proces przebudowy lub rozbudowy.