Honeywell rozszerza gamę czytników kontroli dostępu OmniAssureTM o rozwiązanie OmniAssureTM Touch. Nowość od Honeywell zapewnia zaawansowane zabezpieczenia przed możliwością klonowania danych uwierzytelniających oraz uniemożliwia manipulowanie czytnikami. OmniAssureTM Touch pozwala na szybkie wdrożenie mobilnych danych uwierzytelniających współpracując z wieloma technologiami uwierzytelniającymi i protokołami komunikacji. Dodatkowo pasywne czytniki kontroli dostępu pomagają szybciej dostać się na dany teren – wystarczy przyłożyć palec do czytnika, bez konieczności używania karty lub telefonu.

„Nasi klienci oczekują najnowszych rozwiązań, które zapewnią im ochronę przed coraz częstszymi naruszeniami bezpieczeństwa i kradzieżami tożsamości”, powiedział Frédéric Haegeman, business leader, Honeywell Commercial Security, Europe and Novar GmbH. „Dzięki OmniAssure Touch użytkownicy korzystają z zaawansowanego systemu zabezpieczeń i jednocześnie z elastycznej platformy, która wzmacnia poziom kontroli dostępu w ich budynkach. Naszym celem jest opracowanie kompleksowego pakietu z zakresu kontroli dostępu, tak aby każdy użytkownik mógł znaleźć rozwiązanie, które najlepiej odpowie na jego potrzeby biznesowe”.

OmniAssure Touch zapewnia:

• Bardzo wysoki poziom ochrony: zabezpiecza przed klonowaniem danych uwierzytelniających oraz atakami opartymi na metodzie powtórzeń (replay attacks) dzięki zastosowaniu technologii w pełni zgodnej z protokołem OSDP Secure Channel Protocol (SCP) i najnowszymi standardami szyfrowania DESFire EV2. Czytniki usuwają dane dotyczące szyfrowania i certyfikatów w momencie wykrycia ingerencji w urządzenie. Dodatkowo wyposażone są w pojemnościową klawiaturę dotykową, która umożliwia dwustopniową autoryzację.

• Elastyczność: przyjazne dla użytkownika funkcje mobilnego uwierzytelnienia, które eliminują potrzebę przykładania telefonu do czytnika. Łatwa migracja danych ze starszych serwerów proxy do inteligentnych, mobilnych rozwiązań, które np. umożliwiają konfigurowanie ustawień czytników znajdujących się na danym terenie za pomocą aplikacji mobilnej.

• Kompleksowość: oszczędza czas dzięki wykorzystaniu mobilnych danych uwierzytelniających bezpośrednio przez zintegrowane pakiety zabezpieczeń Honeywell WIN-PAK, WINMAG i Pro-Watch. Wycofuje dane uwierzytelniające dla urządzeń mobilnych w czasie rzeczywistym, a dzięki aplikacji Honeywell Vector Occupant daje nowe możliwości interacji między człowiekiem a budynkiem.

• Łatwa konfiguracja: Instalatorzy mogą konfigurować czytnik z każdego miejsca dzięki aplikacji Honeywell Utility, co znacznie przyspiesza i ułatwia ten proces.

OmniAssure Touch jest idealny do stosowania w środowiskach korporacyjnych i do nadzoru nad krytyczą infrastrukturą w wielu branżach – obronności, edukacji, farmacji, w budynkach użyteczności publicznej czy instytucjach finansowych. Rodzina czytników OmniAssure wykorzystuje technologię kart inteligentnych, które umożliwiają m.in. zarządzanie kontrolą dostępu, dostęp logiczny (PC), przechowywanie szablonów biometrycznych, parkowanie, działanie ePurse i wiele innych aplikacji, które wymagają niezawodnych kart odczytu/zapisu.