VIVO! Lublin od początku istnienia stara się dbać o naturę tak, aby pozytywnie wpływać na otaczającą nas przestrzeń. Prowadzi odpowiedzialny biznes, z poszanowaniem interesu społecznego i ochrony środowiska. Tym razem, w ramach realizacji nowej strategii zrównoważonego rozwoju, centrum handlowe włączyło się w wielką akcję sadzenia drzew i krzewów, którą zainaugurował Urząd Miasta.
Lasy produkują niezbędny do życia tlen, oczyszczają powietrze, a także korzystnie wpływają na ogólne samopoczucie. Są również schronieniem dla wielu gatunków roślin i zwierząt. O nieocenionych walorach drzew wie VIVO! Lublin, które włączyło się w jesienną akcję sadzenia drzew i krzewów organizowaną przez Urząd Miasta. W jej ramach centrum handlowe ufundowało 6 lip, które zostały posadzone przy ul. Podzamcze. Ich liczba nie jest przypadkowa – właśnie tylu nowych najemców pojawiło się w VIVO! Lublin w bieżącym roku. Każde z posadzonych drzew otrzymało w związku z tym tabliczkę informacyjną wraz z logiem najemcy. Centrum handlowe chce tym samym nie tylko pozytywnie wpłynąć na otaczającą nas naturę, ale też w symboliczny sposób podziękować najemcom za współpracę.

– „Nowy najemca – nowe drzewo” to kolejny projekt marki VIVO!, który akcentuje nasze zaangażowanie w lokalny ekosystem. Z pełną konsekwencją, krok po kroku, realizujemy założenia nowej strategii zrównoważonego rozwoju, tak aby pozytywnie wpłynąć na miejsca, w których żyjemy i pracujemy – mówi Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, IMMOFINANZ.

W ramach nowej strategii zrównoważonego rozwoju VIVO! Lublin regularnie wdraża działania mające na celu ochronę środowiska naturalnego. Centrum handlowe, poza cyklicznymi akcjami sadzenia drzew, większy nacisk położyło także na segregację odpadów, wymianę energochłonnego oświetlenia, oszczędność zużycia energii elektrycznej oraz wody. Na dachu funkcjonuje VIVO! Pasieka, złożona z czterech uli, w których zamieszkuje ponad 200 tys. pszczół rasy Buckfast. Znajduje się ona w specjalnej strefie od strony północy, na terenie łąki na co dzień niedostępnej dla klientów. Niedawno pojawiły się tu także budki lęgowe dla ptaków oraz hotel dla owadów.