Firma Motorola Solutions, zaprezentowała przetwornik obrazów 2D Symbol DS4308 do odczytu kodów kreskowych. Imager DS4308 jest łatwy w użyciu i oferuje niezwykle duży zasięg odczytu, pozwalając użytkownikom na skanowanie kodów kreskowych każdej gęstości z mniejszej i większej odległości niż jakikolwiek inny skaner tej klasy.

Model DS4308-SR może odczytywać elektroniczne kody kreskowe z ekranów telefonów komórkowych, dokumentów osobistych oraz kody UPS z odległości do 71 cm, co ułatwia skanowanie dużych lub ciężkich przedmiotów w wózku sklepowym z drugiej strony kasy.

DS4308-HD oferuje zasięg skanowania wynoszący 42 cm, idealny do ogólnego skanowania przy kasach. Może również odczytywać małe, gęste kody kreskowe umieszczone na elektronice, biżuterii i innych niewielkich przedmiotach.

DS4308P to połączenie skanera ręcznego i stacjonarnego z wbudowanym, regulowanym stojakiem, który pozwala szybko zmieniać tryb pracy (z użyciem rąk lub bez użycia rąk) po prostu przez podniesienie lub odłożenie urządzenia.

Sklepy detaliczne, hotele, firmy logistyczne i przedsiębiorstwa z branży przemysłu lekkiego mogą również używać serii DS4308 do programów lojalnościowych, obsługi kuponów mobilnych, biletowania imprez, kontroli jakości oraz monitorowania zapasów.

Modele z serii DS4308 szybko odczytują praktycznie wszystkie kody kreskowe dzięki najbardziej zaawansowanemu mechanizmowi przetwarzania obrazu oraz inteligentnemu obrazowaniu PRZM opracowanemu przez firmę Motorola – w tym kody wysokiej gęstości wyświetlane na ekranie telefonu komórkowego czy też wydrukowane na uszkodzonym, zadrapanym lub zabrudzonym papierze.

Zielony i czerwony wskaźnik świetlny mogą być również powiązane z sygnalizacją dźwiękową. Dzięki temu czytnik potwierdza operację skanowania słyszalną w każdym środowisku, zarówno przy hałaśliwej linii produkcyjnej, jak i w cichym pokoju szpitalnym.

Urządzenia z serii DS4308 są dostępne z kontraktem serwisowym Service from the Start, który obejmuje zwykłe zużycie, a także przypadkowe uszkodzenia. Kontrakt pozwala uniknąć nieprzewidzianych kosztów związanych z naprawami.