Polskie ePłatności przejmują kolejnego dostawcę terminali i usług płatniczych – poznańską spółkę TopCard Sp. z o.o. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami to już piąta transakcja Polskich ePłatności w krótkim czasie. Wcześniej PeP przejął firmy terminalowe NeoTu, PayUp i Billbird oraz integratora płatności internetowych PayLane.

„Grupa PeP odnotowuje najszybsze tempo wzrostu w segmencie dostawców rozwiązań płatniczych w Polsce. Naszą aspiracją jest bycie dostawcą pierwszego wyboru w zakresie płatności w Polsce. W 2019 roku zainstalowaliśmy ponad 31 tys. terminali. W 2020 obchodzimy 10-lecie istnienia Polskich ePłatności i chcemy, by był to kolejny rekordowy rok.” – mówi Jarosław Mikos, prezes zarządu grupy PeP

Przejmowana spółka TopCard specjalizuje się w obsłudze sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MSP), co jest zbieżne ze strategią grupy PeP.

„Wejście TopCard do Grupy PeP umożliwi udostępnienie naszym Klientom najnowocześniejszych technologii oraz najszerszej palety usług na terminalu. Dzięki temu, nasi Klienci będą mogli wygenerować dodatkowe zyski. Grupa Polskie ePłatności jest gwarantem najwyższego poziomu jakości obsługi zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.” – mówi Wojciech Wojciechowski, prezes zarządu TopCard Sp. z o.o.

TopCard obsługuje płatności ponad 8 tys. klientów z ok. 10 tysiącami terminali płatniczych.

„Konsekwentnie realizujemy politykę konsolidacji rynku płatności w Polsce. Budujemy silnego gracza o polskim rodowodzie, który wygrywa najszerszą ofertą oraz najwyższym poziomem obsługi. Przejęcie TopCard, to już piąta transakcja PeP w ciągu ostatnich 3 lat. W pierwszej połowie 2020 chcemy sfinalizować kolejne przejęcie.” – dodaje Marcin Drozdowski – wiceprezes zarządu Polskich ePłatności ds. fuzji i przejęć.

„Dołączenie spółki TopCard do Grupy PeP niewątpliwie świadczy o konsekwentnym wdrażaniu długofalowej strategii, mającej na celu wzmocnienie i wzbogacenie wiodącej pozycji w sektorze usług finansowych. Wierzymy, że rozwiązania, jakie proponuje TopCard jeszcze bardziej uatrakcyjnią ofertę grupy i przyspieszą wzrost naszego przedsiębiorstwa.” – dodaje Krzysztof Kulig, Senior Partner, nadzorujący transakcję ze strony Funduszu Innova.