Nowoczesny punkt sprzedaży musi sprostać stale rosnącym wymaganiom klientów, przez co potrzebuje coraz bardziej zaawansowanego i wydajnego sprzętu. Odpowiedzią na te potrzeby jest Terminal fiskalny Thermal HD, łączący w sobie drukarkę fiskalną, wydajny komputer PC i odtwarzacz cyfrowej reklamy. Jest to zupełnie nowe urządzenie, które integruje w sobie najlepsze rozwiązania na rynku – drukarkę fiskalną Posnet Thermal HD oraz komputer mini PC Intela.

Terminale fiskalne to kolejny etap rozwoju produktów systemowych, które Posnet tworzy z myślą o wymagających użytkownikach. Stanowią one istotny postęp w rozwoju stanowisk kasowych, które zyskają na funkcjonalności i bezpieczeństwie. Po raz pierwszy mamy do czynienia z uniwersalnym i zintegrowanym terminalem kasowym, który będzie zdolny do pracy w trudnych warunkach i rozległych systemach sprzedaży. Bezawaryjność i funkcjonalność Terminala gwarantuje zastosowanie sprawdzonej i niezawodnej drukarki Thermal HD wprowadzonej przez Posnet na rynek pod koniec 2012 roku. To właśnie rozbudowane funkcje tego produktu gwarantują możliwość tworzenia wydruków niefiskalnych, grafik i kodów 2D, które sprawiają, że zwykłe szare paragony stają się nośnikiem reklamy, promocji, informacji handlowej, bądź prostą instrukcją obsługi zakupionego produktu. Użytkownicy szczególnie docenią możliwość użycia 100 metrowej rolki papieru, którą dzięki mechanizmowi drop-in (wrzuć i drukuj) błyskawicznie umieszcza się w komorze papieru. To zdecydowana oszczędność czasu kasjera i klienta. Z kolei wydruk na papierze o szerokości 80 mm zapewnia lepszą czytelność wystawianych paragonów i daje dodatkowe możliwości w wydrukach tekstów reklamowych i grafiki.

Cztery centymetry – jedynie! O tyle wyższy jest Terminal fiskalny od standardowej drukarki Thermal HD.  Urządzenie nie jest szersze ani dłuższe, „urosło” klika centymetrów w górę, dzięki czemu została wykorzystana powierzchnia, której w punkcie sprzedaży nie brakuje. Zintegrowanie w jednej obudowie drukarki fiskalnej i miniaturowego komputera sprawia, że rozmiary urządzenia są niewielkie, co daje więcej miejsca na ekspozycję produktów w punkcie sprzedaży. Optymalne wykorzystanie miejsca zapewnia również wyświetlacz klienta w opcji do wyboru – wbudowanej, podwieszanej oraz wolnostojącej. Ponadto,  klient ma możliwość wyboru jednego z trzech wydajnych procesorów marki Intel.

Integracja komputera z drukarką zwiększa poziom bezpieczeństwa instalacji dzięki wyeliminowaniu jednego zasilacza i części okablowania. Terminal fiskalny posiada popularne interfejsy takie jak: USB, COM, HDMI, VGA, Ethernet. Pozwalają one na podłączenie wszystkich niezbędnych peryferiów. Funkcjonalność ta szczególnie doceniona będzie w tych punktach sprzedaży, gdzie zastosowanie Terminala umożliwia dowolną konfigurację stanowiska sprzedaży. W zależności od potrzeb, użytkownik może podłączyć zarówno czytnik kodów kreskowych, wagę, jak i ekran dotykowy bądź klawiaturę. Dodatkowe złącze wideo pozwala na budowę m.in. systemów reklamy cyfrowej (digital signage) chętnie wykorzystywanych zarówno w lokalnych jak i globalnych kampaniach reklamowych.

Terminal fiskalny Posnet Thermal HD powstał dzięki współpracy z firmą Intel – czołowym producentem podzespołów komputerowych. Połączenie doświadczenia Posnet w zakresie rozwiązań fiskalnych oraz potencjału technologicznego Intela, pozwoliło stworzyć nowoczesną koncepcję urządzeń dla systemów sprzedaży. Koncepcja ta integruje sprawdzone rozwiązania obu spółek – drukarkę fiskalną Posnet Thermal HD oraz komputer mini PC Intela. Nowy produkt gwarantuje oszczędność miejsca, bezpieczeństwo i szeroki zakres zastosowań w punktach sprzedaży. Dodatkowo otwiera kolejne możliwości biznesowe, pozwalając np. na wyświetlanie i zarządzanie reklamą w formie cyfrowej (digital signage).