Nowy Styl – lider kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych i miejsc użyteczności publicznej – otworzył odnowione showroomy w Warszawie i Szwajcarii. Firma ma już 28 showroomów na całym świecie – m.in. w Londynie w dzielnicy Clerkenwell, Paryżu, Berlinie, Pradze czy Dubaju. W 2024 roku Nowy Styl otworzy nowe showroomy we Frankfurcie i w Wiedniu. Firma dostarcza swoje produkty do ponad 70 krajów na świecie, a 86% sprzedaży jest realizowane poza Polską. Nowy Styl wyposażył ponad 2500 przestrzeni w najlepsze rozwiązania meblowe, a przychody Grupy w 2023 roku sięgnęły 310 mln euro.

Nowy Styl kompleksowo wyposaża przestrzenie biurowe i publiczne – w m.in. stadiony, kina, lotniska, szpitale i placówki medyczne, teatry, etc. Meble polskiego producenta ułatwiają czekanie podróżnym m.in. w portach lotniczych w Berlinie i Pekinie.

– Nowy Styl jest specjalistą w zakresie aranżacji przestrzeni biurowych i publicznych. Nasze rozwiązania są nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim nowatorskie – dlatego są tak popularne na całym świecie, a sprzedaż zagraniczna firmy cały czas rośnie. Przykładowo lotnisko we Frankfurcie wybrało nasze meble marki Kusch+Co zarówno w terminalach, jak i w strefie wypoczynku. Setki tysięcy podróżnych z praktycznie wszystkich krajów doceniają funkcjonalność aranżacji, jaką zaproponowaliśmy. Biuro przyszłości wymaga od organizacji rozważenia zmiany lub rearanżacji powierzchni i układu, które są oczekiwane przez pracowników w wyniku hybrydowego modelu pracy. Praca w cztery oczy i kontakty międzypracownicze obecnie wyglądają zupełnie inaczej niż kiedyś. Firmy powinny upewnić się, że ich przestrzeń fizyczna jest zgodna z celami osób w niej przebywających. Pre-pandemiczne ustawienia mogą nie być już funkcjonalne, a ich miejsca powinny zastąpić obszary współpracy, innowacji i budowania społeczności – mówi Bartosz Karasiński, Dyrektor Marketingu w firmie Nowy Styl.

Showroom w miejscowości Sennwald w Szwajcarii nazwany jest Home of Vision 2.0 i zawiera kompleksową ofertę produktową wszystkich marek. W Warszawie Nowy Styl prezentuje modułowe, elastyczne rozwiązania, uzupełniając przestrzeń nowymi produktami. W aranżacji znalazły się najciekawsze nowości produktowe marki Nowy Styl (Offa, Oxo, Vapaa, XIO, WithME, Utila) oraz Kusch+Co (Genaya, beWise, uni_verso, Arn, Colani, Creva Wall, Bound).

Flagowy showroom Nowego Stylu znajduje się w Krakowie – to Office Inspiration Centre. To nie tylko ekspozycja najnowocześniejszych rozwiązań meblowych w atrakcyjnych aranżacjach, ale przede wszystkim miejsce spotkań – z trzema poziomami, w tym Meeting Area, Office Area i Workshop Area. Firma prowadzi prace nad odświeżeniem przestrzeni – pojawi się Genaya oraz Bound (marka Kusch+Co) w hallu wejściowym, a także produkty lotniskowe, beWise w salach konferencyjnych.

– Biuro to miejsce, które wspiera, motywuje i działa jak katalizator innowacyjnych pomysłów. Wiemy, jak urządzić ergonomiczne, wygodne miejsce pracy – o czym można się przekonać odwiedzając showroom. Zasady urządzania przestrzeni oraz produkty to gotowe rozwiązania do biura, a niektóre pomysły można zastosować także w domu. Łączenie pracy stacjonarnej i zdalnej, czyli model hybrydowy, jest coraz popularniejszy, co uwzględniamy w naszym portfolio – wyjaśnia Joanna Perek, architektka realizująca nowe aranżacje w Office Inspiration Centre Nowego Stylu w Krakowie.